Nové rodinné auto do 400 000 korun? Pár možností existuje

Co vlastně rodina od svého přibližovadla potřebuje? Dostatek místa pro čtyři cestující, adekvátně velký kufr, řekněme přes 450 litrů, a na léto alespoň manuální klimatizaci. Pokud navíc najezdí hodně po dálnicích, vyplatí se tempomat. Vše další už jsou zbytné položky. I tak se ale dostanete s pořizovací cenou takového auta poměrně vysoko. Pryč jsou doby, kdy jsme mohli vybírat nová rodinná auta za 300 nebo 350 tisíc korun. I 400 000 korun dnes vypadá jako utopie. I když nějaká možnost se snad najde…

Dacia Duster, foto: Dacia

Dacia Duster, foto: Dacia

Dacia Duster

Člověk hledající levné nové auto asi celkem logicky začne u Dacie. Modely Duster a Jogger roli rodinného vozu bez problému zvládnou. Ovšem i tady inflace čarovala. Jogger startuje nad 400 tisíci korunami. Základní cena Dusteru s litrovým devadesátikoňovým tříválcem je 377 500,- Kč, ovšem základní výbava Essential neobsahuje klimatizaci. Tu dostanete až ve vyšší výbavě Expression, která však o 10 500,- Kč překonává stanovený limit. Nezbývá tedy než doufat ve skladovku či nějakou slevu. Zkuste to!

Hyundai Bayon, foto: Hyundai

Hyundai Bayon, foto: Hyundai

Hyundai Bayon

Když to tak úplně nevyšlo u Rumunů, co zkusit Korejce? U Kii nepochodíte a dobře vybavená SUV od Ssangyongu starují s cenou také výše. Dealer se navíc potýká s kritickým nedostatkem vozů a spoustu objednávek byl nucen zrušit. To u Hyundai na spořivější rodiny nezapomněli. V nabídce se nedávno objevil podivný crossover Bayon, který má navazovat na MPV ix20. Jeho cena startuje na 379 990,- Kč a základní výbava je vskutku bohatá. Právě manuální klimatizaci a tempomat v ní bez problému najdete. A dovolit si budete moci i paket Club za 20 000,- Kč. Ten obsahuje například rádio s MP3 přehrávačem a s ovládáním na volantu, který je v tomto případě obšitý kůží.

Že někde očekáváte háček? Ony jsou tu hned dva. Zda překonatelné, to si musíte srovnat sami. První najdete pod kapotou. Základní Hyundai Bayon totiž pohání sice čtyřválec, ovšem o skromném objemu 1,2 litru a bez turba. Na dálnici nebo v kopcovitém terénu vás limitovat jistě bude. Naopak v příměstském provozu jde o pohodovou jednotku, která vyniká spolehlivostí a úsporností.

Druhý háček najdete na druhé straně vozu. Kufr totiž požadovaných 450 litrů nemá. V prospektech najdete hodnotu 411 litrů, což sice předčí hatchbacky nižší střední třídy, ale stěhovavějším rodinám stačit nemusí. Jak to bude ve vašem případě, to si musíte vyzkoušet sami.

Fiat Tipo Sedan, foto: Fiat

Fiat Tipo Sedan, foto: Fiat

Fiat Tipo

Kdo by ještě mohl nabízet skutečně levné rodinné auto? Poslední šancí je zřejmě Itálie. A skutečně. V nabídce najdete téměř výběhový Fiat Tipo, který v provedení sedan nabízí dost prostoru pro 4 cestující a 520 litrů jejich zavazadel. Se základním přeplňovaným litrovým tříválcem se skutečně dá sehnat pod 400 tisíc korun a z mého pohledu jde  s rozpočtem 400 000 korun jednoznačně o rodinnou volbu číslo jedna.

Že bychom končili bez háčku? Bohužel ani tentokrát ne. Aktuální ceník Fiatu Tipo sedan budete na webu importéra hledat marně. Kombi a hatchback jsou zase o poznání dražší. Jestli jde o tichý konec výroby nebo jen aktuální nedostatek kapacity, to v tuto chvíli těžko říct. Faktem však je, že na webu Sauto.cz pár skladovek s klimatizací a pod 400 000 korun najdete. Nezbývá tak než držet palce, že si tento článek přečtete, než se vyprodají.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close