Fiat Panda vs. Range Rover

Víte, jak se pozná topící se automobilka? Třeba tak, že postupně osekává svou nabídku modelů, ty staré ždímá déle než konkurence a často je pak tak nějak opomene nahradit novou generací. Připomíná vám to Fiat? Bingo! Tahle automobilka vždycky uměla hlavně malá auta. A dnes? Zástupce v B segmentu nemá, mezi kompakty už pomalu pohřbívá rozumné Tipo a mezi obecně umírajícími miniauty skončil u omílání starodávné značky jménem 500. Ještě je tu ale Panda!

Fiat Panda 1.2 Dynamic, zdroj: Wikimedia commons

Fiat Panda 1.2 Dynamic, zdroj: Wikimedia commons

Mezi ojetinami je naštěstí situace jiná. Tedy pokud si vybíráte ty letitější. Stilo bylo ve své době perfektním rodinným hatchbackem i kombi a téměř dokonalým vozem do města je právě zmiňovaný Fiat Panda. V první generaci šlo o crossover z doby, kdy nikdo nevěděl, co to crossover je. Vysoké miniauto poskytlo dost místa pro čtyři dospělé cestující i nějaký ten nákup. Trochu hatchback, trochu MPV a v nejsilnějším provedení taky trochu hot hatch.

V dnešní době by bylo chybou z Pandy neudělat taky kapku SUV. A Fiat tuto chybu před patnácti lety neudělal. A byl precizní – auto jenom nezvedl a neoplastoval, ale doplnil i pohonem všech kol. Tenhle prcek se tak ani terénu nezalekl. Magazín Fifth Gear pak vedle sebe mohl postavit legendární Range Rover a Fiat Panda 4×4. Jak takové srovnání dopadlo? Podívejte se na video…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close