Škoda dodala v říjnu zákazníkům 88 500 vozů

Škoda Superb pro čínský trh, zdroj: Škoda auto

Škoda Superb pro čínský trh, zdroj: Škoda auto

V říjnu 2015 dodala Škoda auto zákazníkům na celém světě 88 500 vozů. Meziročně se jedná o pokles o 2500 kusů, nebo chcete-li 2,7%.

Po silném loňském říjnu to byl však druhý nejlepší říjnový výsledek značky. Škoda rostla ve střední Evropě, Indii a v Číně. Prodejům v říši středu pomůže jistě nástup nového Superbu na tamní trh. Jen zde Škoda prodala 26 400 vozů.

V západní Evropě byly dodávky zákazníkům lehce pod úrovní minulého roku. K poklesům prodejů docházelo zejména v důsledku složité situace na ruském a východoevropském trhu. Svoje k prodejům řekla jistě také aféra Dieselgate. Skvěle se i v tomto období vyvíjely dodávky nové generace vozů značky Škoda: v Evropě dosáhly vysokých přírůstků nové modely Škoda Fabia (plus 44,1 procenta) a Škoda Superb (plus 22,8 procenta). Celosvětově však prodeje Superbu o 2,6 procenta poklesly. Nejhorším v tomto pohledu a v celosvětovém měřítku byl Rapid. 14 000 měsíčně prodaných Rapidů je oproti loňskému říjnu pokles o 33,9 procenta. Paradoxně se tohoto modelu aféra Dieselgate týká spolu s Fabií zřejmě nejméně. Pes bude tedy zakopaný jinde…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close