Ladislav Bezděk a Kateřina Dvořáková se se Škodou Octavia II vracejí z cesty kolem světa

BigTrip končí. Expedice Čechů v českém autě kolem světa, o které jsme vás informovali před rokem, šťastně v těchto dnech doputovává zpátky na naše území, aby se 15. října oficiálně vrátila na Křinické náměstí do Krásné Lípy a o den později ve velkém stylu svůj konec oslavila v Mikulášovicích v areálu firmy Mikov.

BigTrip končí!, zdroj: BigTrip.cz

BigTrip je u konce, zdroj: BigTrip.cz

 

Cesta kolem světa tak Ladislavu Bezděkovi a Kateřině Dvořákové trvala více než dva roky. Téměř sériová Škoda Octavia II poháněná klasickým motorem 1.6 MPI a pojmenovaná OKI vyrazila ze severních Čech 1. září 2014, tehdy již s více než 90 tisíci najetými kilometry. Dnes jich tachometr ukazuje o dobrých 125 tisíc více. A členové expedice mohou do světa pustit informaci, že Čechy řízené české auto projelo celý svět!

Plakát k návratu českých cestovatelů, zdroj: Facebook/Krásná Lípa

Plakát k návratu českých cestovatelů, zdroj: Facebook/Krásná Lípa

Čistě český čundr s jednou poháněnou nápravou, bez doprovodného vozidla nebo televizního štábu oba cestovatele provedl pěti obydlenými kontinenty. To vše za pomoci pouze papírových map, bez navigace. Střední a jihovýchodní Evropa byla jen začátek. Pořádné dobrodružství začalo ve čtrnácti zemích Afriky, téměř všech státech Jižní a Střední Ameriky i v USA, Austrálii, Rusku, Mongolsku a finišuje v těchto dnech ve východní a střední Evropě.

Kdy bylo oběma cestovatelům nejvíce ouvej a na co budou naopak nejraději vzpomínat? “Ouvej je široký pojem, ale asi nejhorší bylo rozmlácené přední okno v Ugandě. Stejně tak každé kličkování velkými městy, kde jsme bez navigace a jazyka hledali správný směr. Obecně jsme však měli štěstí na lidi a to je asi to, na co budeme vzpomínat nejvíce. Na všechna setkání se skvělými lidmi, na všechna krásná místa a neopakovatelné zážitky,” říkají oba cestovatelé.

Celou cestu vedenou podle sloganu “život se musí užít, ne přežít” mapuje rozsáhlý deník na webu BigTrip.cz  doplněný spoustou fotografií a videosestřihy. Svoje místo na webu mají kulinářské zážitky z celého světa. Pokud se tedy chcete o této expedici dozvědět více, zabruste sem nebo na facebookovou stránku BigTripu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close