Video: Jak dobrý je Suzuki Samurai ve sněhu?

S nástupem zimy nás řada výrobců aut s pohonem všech kol masíruje reklamními kampaněmi, které budí dojem absolutní bezpečnosti jejich systémů. Po hříchu se většinou jedná o viskózní spojkou připojitelnou zadní nápravu. Co ale, když na sníh vezmete opravdovou klasiku – trvalý pohon všech kol a jím osazenou legendu mezi offroady – Suzuki Samurai. Bude to horší než supermoderní řešení v dnešních vozech?

Právě na to se podívali autoři z TFL Offroad. Správně tušíte, že zábavy bude dost. Drsňák, který jedl málo maminčiny polívčičky sice vypadá jako hračka, pro děti ale určitě není. Tvrdá práce je mu blízká, což vám potvrdí všichni majitelé tohohle auta, které už často dosáhlo veteránského věku.

Suzuki Samurai, foto: Gonzalo Bravo z English Wikipedia - Transferred from en.wikipedia to Commons., licence: Public domain (volné dílo), https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49078437

Suzuki Samurai, foto: Gonzalo Bravo z English Wikipedia – Transferred from en.wikipedia to Commons., licence: Public domain (volné dílo), https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49078437

Nakonec, Suzuki Samurai či Jimny se začal vyvíjet již na konci šedesátých let. Všechny generace od té doby zdobí muší váha, miniaturní rozměry a ohromující schopnosti v terénu. Radostí všech skalních fanoušků je fakt, že ani stávající generace Suzuki Jimny nevyměkla. Naopak pod kapotou ji buší srdce o dvě deci větší, než je obvykle. Léta zaběhlý objem 1,3 litru nahradila atmosférická benzinová patnáctistovka.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close