Video: Test nového Suzuki Jimny od Carwow

Nové Suzuki Jimny je úkaz. Je hranaté, prťávé, uzoučké a vysoké. Něco jako Géčko vyprané na 90°C. Stejně jako legendární Mercedes je jeden z posledních mohykánů, jejichž příslušnost mezi vymírající offroady prozradí žebřinový rám podvozku i rezerva na víku zavazadlového prostoru. Naši novináři zatím možnost otestovat japonskou legendu neměli. Ti zahraniční jsou na tom v tomto směru lépe. Proto sdílíme videotest z dílny britských Carwow.

Humor Mata Watsona se k tomuhle autu hodí. Suzuki Jimny vážně vypadá, že ho nelze brát vážně. Znalci však již vědí, že 3,6 metru dlouhý drobek klame tělem. Vypadá sice jako hračka na dálkové ovládání, ale jinak je to drsňák. Mezigeneračně nijak nevyměkl, což je skvělá zpráva. Nějaké SUV-myšlenky marketérů Japonci vyřešili nasazením modelu Ignis. Jimny se tak hrdě hlásí k odkazu svých předchůdců.

Žebřinový rám tvoří podvozek i této generace Suzuki Jimny, foto: Suzuki

Žebřinový rám tvoří podvozek i této generace Suzuki Jimny, foto: Suzuki

inzerce


A dokazuje to nejen jednoduchou, ale fortelnou technikou, ale také designem. Krabicoidní tvary jsou mezi dnešními vozy vážně úkaz. Auto s nimi ale vypadá cool. Kdo si jej však koupí jako imagemaker, ten bude zklamán. Odhlučnění ve vyšších rychlostech, pohodlnost podvozku, prostor na zadních sedadlech nebo projev agregátu i šasi na dálnici jasně dokazují, že jimník je pracant k pohledání a ne parťák pro slečinky. Ty se budou muset podívat po něčem jiném.

Funky vzhled i barvy - to je Suzuki Jimny, foto: Suzuki

Funky vzhled i barvy – to je Suzuki Jimny, foto: Suzuki

Jasné tvary a solidní výhled z vozu doplněný obřími zpětnými zrcátky předurčují malé Suzuki do bojů nejen s nástrahami polí, luk a lesů. Tohle auto je skvěle ovladatelné i ve městě. Jenom k naložení nějakého toho nákupu bude třeba položit opěradla zadních sedadel…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close