Lepší technika, vyšší bezpečnost a jedinečný design. To je nová generace Škody Octavia

Ačkoliv je škoda Octavia jeden z nejběžnějších vozů na našich silnicích, tak její nejnovější generace ukazuje, že nás má stále čím překvapit. Jedná se o velmi oblíbený vůz, a to nejen u českých motoristů. A v nové generaci nás překvapí hned na několika úrovních. Nová Octavia totiž dospěla, je vyzrálejší po straně designu, ale také s ohledem na techniku, která odpovídá moderním vozům. Pojďme si ale nyní novou Octavii představit trochu blíže.

Škoda Octavia

Nenechá vás chladnými

Pro škodovku je typické, že tak trochu stojí stranou emocí. Vůz značky Škoda je zkrátka především volbou rozumu. Aspoň to platilo donedávna, než přijela nová generace Škody Octavia. Nová Škoda Octavia 4 totiž není pouze konzervativní, ale také dospělá. Design zkrátka je na úrovni a není z něj cítit pouze strohost, ale nově také sofistikovanost. Vůbec se nebojíme říci, že Octavia je nyní reprezentativním vozem. Zaujme nízko posazená maska chladiče, výrazné provedení bočních linií a elegantní záď.

A co najdete uvnitř? Tu nejnovější moderní techniku:

  • Revoluci v interiéru
  • Moderní bezpečnostní prvky
  • Širokou nabídku motorů

Také Octavia musí držet krok s dobou, a tak je nově nabitá moderní technikou. Poznáte to zejména v interiéru, kde klasické ovládání bylo nahrazeno rozměrným tabletem. Tak zkrátka velí moderní doba, a tak si to můžete užít rovněž v Octavii. Zajímavostí je jistě head-up displej, nebo možnost hlasového ovládání. Zaujmou také inovativní bezpečnostní prvky, kam patří třeba pokročilí asistenti pro vyhýbání překážkám, ale také aktivní ochrana chodců a cyklistů.

Škoda Octavia

Motory a ceny

Určitě stojí za zmínku také motorizace, kde jsou k dispozici zážehové agregáty TSI 1.0, 1.5 a 2.0 litru a také pochopitelně vznětová pohonná jednotka, a to ve variantě 2.0 TDI, která je nabízena ve čtyřech variantách výkonu. Mnoho z vás ale bude jistě zajímat cena nové Škoda Octavia, která startuje na částce 596 900 Kč. Jedná se o výbavu AMBITION. Na tuto cenu si rozhodně nelze stěžovat.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close