I mytí auta je třeba provádět správně

Léto je dobou, kdy poněkud častěji své tělo vystavujeme působení vody. Je to příjemné pro nás a nakonec i pro okolí. Ačkoli plechovým miláčkům s životadárnou tekutinou více posloužíme v zimě, právě v létě přichází čas i intenzivnějšího mytí jeho karoserie. Ochotněji se totiž člověk zmáchá v pětadvaceti stupních nad nulou, než když skoro mrzne. Ani tak by se ale nemělo zapomínat na to, že špatným způsobem očisty svému vozu spíše ublížíte.

Na kartáče raději zapomeňte

Nemáte-li ke svému vozu vztah, klidně zajeďte k nejbližší čerpací stanici s klasickou kartáčovou myčkou. Moc peněz to nestojí, za chvilku jste venku a s žádnými postupy si nemusíte lámat hlavu. Ne všude se ale o stav kartáčů starají a mají nejjemnější technologii, a tak se po letech využívání této služby může stát, že lak vozu zmatní a proti světlu uvidíte mapy jemných škrábanců.

Auto lze mýt různými způsoby...

Auto lze mýt různými způsoby…, zdroj: publicdomainpictures.net

Doma s rozmyslem

My, kdo se s auty rádi mazlíme, provozujeme očistu svého vozu doma. I to však má svá úskalí. Budete-li na karoserii používat pouze jednu houbu namáčenou v jednom vědru se zředěným autošamponem, nebude výsledný stav o nic lepší než v případě kartáčové myčky. Využití různých mycích prostředků, metoda několika nádob a závěrečná konzervace laku voskem není obsese, ale nutnost, má-li člověk svému vozu vážně prospět.

Je tu ale i otázka ekologická. Domácí ruční mytí aut Praha, Brno ani jiná velká města nezakazují, do střetu se zákonem se přesto dostat můžete. Z oplachovaného vozu se do okolí mohou dostat ropné či jiné životnímu prostředí škodlivé látky, které nepatří například ani do kanalizace. Správně by tak měl být domácí umývač připraven i na řešení odpadní vody.

Nejlépe u odborníka

Nejlépe tak člověk pořídí na místech k tomu určených. Ve většině velkých českých měst už vznikla taková, která pomohou. I Praha ruční mytí aut odbornou firmou zná. Existují tu samoobslužné myčky nabízející řadu mycích programů, nebo firmy, kam své vozidlo přivezete špinavé a vyzvednete si je jako nové. Druhá varianta je samozřejmě o něco dražší, výsledek ale bývá obvykle nejlepší, jak z hlediska aktuálního stavu, tak dlouhodobého vlivu na stav laku. Odborná firma totiž nejlépe ví, jak správně konzervovat barvy i plasty, nebo kde se drží špína a člověk ji tam třeba ani nevidí. O tom, že se majitel nenamočí ani neumaže, ani nemluvě.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close