Video týdne: Nový Nissan Leaf

Je to tu! Nejprodávanější elektromobil světa přichází ve své druhé generaci. Té první se po celém světě prodalo téměř 300 000 kusů, což už je velký závazek.

Nový Nissan Leaf na něm hodlá stavět. Příchází s novým designem, který odpovídá ostatním modelům značky, i řadou bezpečnostních asistentů, která se od doby uvedení prvního Leafu stala běžnou součástí vyšších stupňů výbavy i menších vozů. Naprostou novinkou je semiautonomní ProPILOT. Ten dokáže s vozem sám pohybovat v rámci jednoho dálničního pruhu. V obou pruzích i mimo autostrádu může přijít ke slovu funkce e-Pedal. Po jejím spuštění tlačítkem na středové konzoli lze akceleraci i brzdění vozu ovládat pouze plynovým pedálem. A je to prý velká zábava!

Nový Nissan Leaf, foto: Nissan

Nový Nissan Leaf, foto: Nissan

Nissan Leaf je ale elektromobil a kromě zasvěcených disputací na téma emisního dopadu takových vozů se nadšenecká veřejnost zajímá především o výkon a deklarovaný dojezd. To první v případě nového Leafu dosahuje maxima 110 kW, to druhé 400 km podle normovaných cyklů. V obou případech jde o výrazný mezigenerační nárůst.

Dnešní video pochází přímo z dílny japonské automobilka a jedná se o oficiální teaser k uvedení druhé generace Nissanu Leaf.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close