Video týdne: Tesla Model 3

K 31. březnu se upínaly pohledy mnoha milovníků elektromobilů a eko-dopravy obecně. Tesla motors prostřednictvím Elona Muska již dlouho tento termín prezentovala jako den, kdy představí Model 3. K jeho odhalení došlo i nedošlo. Došlo proto, že tu máme jeho obrázky i videa. Nedošlo proto, že jde vlastně jen o předobraz či koncept Modelu 3. Americká automobilka uvádí, že do začátku výroby řadu prvků interiéru i exteriéru ještě upraví.

Tesla Model E, zdroj: tesla.com

Tesla Model E, zdroj: tesla.com

Jisté však je, že vůz bude velikostně zřejmě na pomezí nižší střední a střední třídy. Někteří jej vidí jako konkurenci pro Audi A4, jiní pro Chevrolet Bolt. Tesla motors konkrétní rozměry neuvedla. Co ale uvedla je, že cena vozu bude startovat na 35 000 USD, což je stejná cena jako výše zmíněného Chevroletu. Automobilka Model 3 prezentuje jako první elektromobil pro masy. Podaří-li se jí tuto cenu i očekávanou kvalitu a výbavu udržet, je velmi pravděpodobné, že jím doopravdy bude. Za 1 000 USD lze vůz, který bude zákazníkům dodáván od konce roku 2017, již nyní objednat a zařadit se k více než stu tisíc zájemců, kteří již zálohu složili.

Tesla Model 3 by měla mít dojezd skoro 350 km (251 mil). Stejně jako její větší sestra – Model S, s níž má společnou řadu designových prvků, by měla nabízet dynamickou jízdu. Zrychlení z 0 na 100 km/h by nemělo tomuto vozu trvat o moc déle než 6 sekund. Automobilka zatím uvedla z rychlení z 0 na 96 km/h (60 mil) pod 6 sekund.

Tesla pro Model 3 zároveň slibuje pět plnohodnotných míst pro pasažéry, pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti ve všech měřených aspektech. Všechny exempláře by navíc měly být vybaveny autopilotními bezpečnostními prvky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close