Video: Kia Proceed – stylové kombi jako rival pro Mercedes-Benz CLA

Hateři zase budou mít pré. Další strašná korejská automobilka přišla se stylovým modelem? A že ho někdo srovnává s Mercedesem-Benz CLA? Na to Kia Proceed nemá. Ani Hyundai i30 Fastback neměl v přímém srovnání na Octavii. Takový kufr totiž korejský liftback nemá. Nebo je to jinak?

No, vlastně je. Jako Fastback od Hyundaie nemůže cílit na skalní fanoušky mladoboleslavského bestselleru, tak se jeho sesterské automobilce nejspíše nepodaří přetáhnout Mercedesu ani jednoho zákazníka. I méně movití zájemci o koupi kompaktu však často hledají styl. Obě korejské značky jim nyní mohou vyjít vstříc. A praktičtější je v tomto případě i ta se sportovnější image. Model Kia Proceed totiž nabídne zavazadelník o objemu téměř 600 litrů a, soudě podle tvaru střechy, i více místa pro hlavu zadních pasažérů.

Kia ProCeed, foto: Kia

Kia Proceed, foto: Kia

Dynamicky střižená karoserie však potřebuje adekvátní motorizaci a schopný podvozek. To druhé by v případě nového Ceedu neměl být problém. Pomůže tomu i světlá výška snížená o 5 milimetrů. S ní jistě pokleslo i těžiště. Pod kapotou najdete zcela očekávanou paletu agregátů. Základem bude přeplňovaný litr o výkonu 120 koní. Zájemci o solidnější svezení sáhnou po přeplňované čtrnáctistovce s další dvacítkou plnokrevníků. Milovníky nafty potěší šestnáctistovka s novým označením Smartstream. Kia z ní vydoluje 132 koní. Faktem ale zůstává, že tohle nádobíčko by sneslo brutálnější výkon…a ten zákazníkům dopřeje verze GT s přeplňovanou zážehovou šestnáctistovkou pod kapotou.

Kia ProCeed, foto: Kia

Kia Proceed, foto: Kia

4,6 metru dlouhý kombík se tak hrdě přihlásí k písmenům G a T. Jinak než v provedení GT line či GT totiž pořídit nepůjde. K oběma patří stylové doplňky exteriéru i interiéru a velká hliníková kola. První zákazníci si vůz Kia Proceed odvezou domů začátkem roku 2019. Korejská automobilka tak zřejmě definitivně opustí vody třídveřových kompaktů a vydá se bojovat o sportovně založené zákazníky, kteří touží i po praktičnosti.

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

  1. Jaroslav V. napsal:

    Moc pěkné auto takhle na prvních snímcích ale ve článku je hnedle chybka.
    Hyundai i30 N NEMÁ přeplňovanou šestnáctistovku ale MÁ přeplňovaný dvoulitr. A nevím, že by nějaké jiné N mělo.
    Chystaný i30 fastback N by měl dostat ten dvoulitr také.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close