Test ojetiny Opel Astra ST 1.6 CDTI (od Dominiccars)

Předchozí generace kompaktu Opel Astra u nás příliš popularity nepobrala. Těžko říct proč, protože o nepovedené auto rozhodně nejde. Opel ale u nás nemá punc té slavné německé špičkovosti, designově se tehdy také dvakrát nepředvedl. Dobové testy shodně kritizovaly vysokou hmotnost vozu a změť tlačítek na palubní desce. Když však dnes vezmete Astru minulé generace jako možný rodinný dostavník, smysl by dávat mohla. Odstranit podmiňovací způsob se pokusil Dominik Parajka z webu Dominiccars.sk.

Opel Astra Sports Tourer (generace J), foto: Luc106, volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12250022

Opel Astra Sports Tourer (generace J), foto: Luc106, volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12250022

Podle něj má Opel Astra ST J 1.6 CDTI rozhodně co nabídnout. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že mezi to patří například pocit bytelnosti a jízdního komfortu. Nešetřilo se na tlumících materiálech a posádka snadno podlehne dojmu, že sedí ve voze o třídu větším, i když Dominikovi se odhlučnění podvozku dvakrát nepozdávalo. Ani s množstvím odkládacích prostorů, velikostí zavazadelníku a prostorem pro cestující na tom není zle. Zbývá vyřešit, jestli na autě po letech provozu něco nevrže, nemlátí nebo jinak neprojevuje blížící se konec životnosti.

Čtyři roky staré bílé kombi by ale rozhodně nemělo patřit do starého železa. Čtyřválcový diesel sice nepatří k nejsilnějším, ale spousta let provozu je ještě před ním. Jestli tak ale doopravdy působí se sedmi desítkami tisíc kilometrů na tachometru, to budete muset zjistit až ve videu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close