Představujeme veteránská sdružení: Federace klubů historických vozidel ČR

Federace klubů historických vozidel (FKHV) je dle svých stanov nezávislým dobrovolným spolkem zastřešující veteránské hnutí v České republice. Je pověřena výkonem Národní autority Mezinárodní federace historických vozidel FIVA v České republice. Jako taková má své zástupce na jednáních Mezinárodní federace historických vozidel FIVA a účastní se též práce v jejích odborných komisích.

Znak Federace klubů historických vozidel, zdroj: Federace klubů historických vozidel

Znak Federace klubů historických vozidel, zdroj: Federace klubů historických vozidel

Federace klubů historických vozidel ČR v současné době sdružuje více než šest a půl tisíce veteránistů ve 170 klubech a sedmi sdruženích. Těmi jsou:

  • Asociace klubů amerických vozidel České republiky z.s. (AKAV ČR)
  • Asociace Veteran Car Clubů Královéhradecka z.s. (AVCC HK)
  • Spolek příznivců a majitelů vozů Rolls-Royce a Bentley, Rolls-Royce Enthusiasts’ Club, česká sekce (RREC ČR)
  • Český klub historických vozidel z.s. (ČKHV)
  • Mercedes Benz Klub Česká republika z.s. (MB Klub ČR)
  • Unie klubů užitkové a vojenské historické techniky ČR, z.s. (UKUVHT)
  • Veteran Car Club ČR, z.s. (VCC ČR)

Nakonec, sdružování lidí se zálibou ve starých vozech je jedním z hlavních poslání FKHV. Mezi ty patří také testování historických vozidel a zastupování členů a veteránské veřejnosti. Testování historických vozidel probíhá prostřednictvím čtrnácti krajských testovacích komisí a dvou set klubových testovacích komisí. Celkem je do testování v celé ČR zapojeno přes devět set technických komisařů.

Federace klubů historických vozidel ČR je také pořadatelem Poháru Federace. Jedná se o seriál akcí pořádaných na území České republiky, reprezentujících kulturní a sportovní kvalitu a různorodost veteránského hnutí v České republice. Jedná se nejen o jízdy pravidelnosti, ale zahrnuty jsou sem také výstavy, soutěže elegance, dálkové jízdy či srazy. Letos má Pohár Federace 16 zastávek. Kromě Prahy zavítal například již do Litomyšli či Jičína. Na veterány se letos těší ještě například ve Svitavách, nebo Kroměříži.

Více informací o Federaci klubů historických vozidel ČR či důležité kontakty naleznete na webových stránkách http://www.fkhv.cz.

zdroje: Veteran Car Club ČR,  Federace klubů historických vozidel ČR

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close