Zimní období je pro autobaterie krizové

Zima dává našim plechovým miláčkům zabrat. Podvozek i karoserie trpí pod návaly soli a štěrku, které udržují silnice sjízdné, a motor i převodovka se musí nějak popasovat s chladem změněnými vlastnostmi maziv. Majitelé elektromobilů si navíc stěžují na významně zkrácený dojezd. Jak je na tom autobaterie v konvenčním autě?

Inu, zima nesvědčí ani jí. V mrazu poměrně rychle ztrácí svou kapacitu. Ačkoli se v autoškole dozvíte, že současné autobaterie jsou bezúdržbové, úplně tomu tak není. Bezúdržbovostí je míněno to, že není třeba kontrolovat hladinu elektrolytu, ale v některých situacích právě v nejchladnějších dnech roku určitou péči potřebuje. Pakliže jezdíte denně delší trasy, mrazu se bát nemusíte. Pokud však vaše auto delší dobu stojí a zároveň panují teploty hlouběji pod nulou, může se kyselina v akumulátoru stáhnout do desek a v článku tak zůstane voda, která zmrzne. Autobaterie je tím poškozena. Tento problém se týká především těch akumulátorů, které už mají něco za sebou. Jste-li vlastníkem takové, je vhodné se poohlédnout po nabíječce a baterii v zimě, jezdíte-li zřídka, čas od času nakrmit.

Déle vydrží ty více využívané akumulátory a ty ve větších více vybavených autech disponující větší kapacitou. Nelze však paušalizovat. Internet je plný fór a diskusí, kde sami uživatelé chválí či naopak haní konkrétní značku a typ autobaterie. Pokud se ta Vaše odebere do věčných lovišť, jistě se vyplatí jim věnovat pozornost.

I takto velké zdroje elektrické energie už totiž také můžete nakoupit v elektronických obchodech. Oproti nákupu v kamenné prodejně má tento způsob pár výhod. Jednak lze v kvalitním e-shopu vybrat autobaterie podle typu auta a jednak můžete hned ve vedlejším okně prohlížeče zjistit, jak si konkrétní typ co do spokojenosti uživatelů stojí. O jednoduchosti výběru prověřeného prodejce i nejnižší ceny výrobku snad ani nemá smysl psát. Jestli si autobaterii vyměníte sami, stojí za zmínku i fakt, že odpadne doprava autobaterie z obchodu domů. Těžký akumulátor se totiž dost pronese.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close