Ženeva uvidí nové Mitsubishi ASX

Těžko říct, čím to je, ale Mitsubishi ASX si nejen na našich silnicích vybudovalo silnou pozici. Jádrem jeho úspěchu je samozřejmě obrovská obliba kompaktních a subkompaktních SUV a crossoverů, která například v tuzemsku, milujícím stále ještě menší a praktická auta, koresponduje i s významným zvýšením životní úrovně. Vedle toho je tu aura značky Mitsubishi, kterou tvoří především dva modely – Lancer a Pajero. Co na tom, že obě auta už jen paběrkují. ASX je přece skoro jako Pajero, takže auto pro drsňáky. 

Jeho tvary však postupem času měknou a ztrácejí na lesku. Japonci tak vypustili do světa informaci, že nové Mitsubishi ASX uvidíme už v březnu v Ženevě. Tisková zpráva vypadá, že půjde o zcela novou generaci. Při pohledu na boční siluetu ale musí být každému jasné, že jde pouze o další (byť nijak decentní) facelift. A, soudě podle fotek, autu vážně pomáhá. Ostré linie nejnovějších SUV a crossoverů značky Mitsubishi seknou i tomu nejmenšímu.

Nové Mitsubishi ASX, foto: Mitsubishi Motors

Nové Mitsubishi ASX, foto: Mitsubishi Motors

Designéři měli důvod se snažit. Mitsubishi ASX je celosvětově třetím nejlépe prodávaným modelem značky a 1,32 milionu vyrobených kusů za posledních deset let zavazuje. Pokud v hlavě marně hledáte nějakou předchozí generaci, když je řeč o celém desetiletí, tak vás zklamu. I takto dlouhé životní cykly dnes může jeden model mít.

Nové Mitsubishi ASX, foto: Mitsubishi Motors

Nové Mitsubishi ASX, foto: Mitsubishi Motors

Japonci však mohou zákazníky získat díky dostupným motorizacím. Pro evropské trhy nabídne ASX motor 2,0 litru MIVEC v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou nebo bezestupňovou (CVT) převodovkou INVECS-III se šestistupňovým režimem sportovního řazení. Zákazníci mohou volit mezi pohonem předních nebo všech kol. Přední ani zadní pohled přitom konstrukční stáří neprozrazuje, tady se drobnými či většími retušemi a použitím LED technologií daří držet krok s dobou. To v interiéru je to jiná písnička. Tady jsou ale preference každého z nás trochu jiné, takže ani modernizované Mitsubishi ASX se nemusí o nedostatek zákazníků bát.

Nové Mitsubishi ASX, foto: Mitsubishi Motors

Nové Mitsubishi ASX, foto: Mitsubishi Motors

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close