Že má auto každý? Pouze 84% českých domácností!

Člověk bývá často zaslepen situací, kterou zná ze svého okolí. Také neznáte domácnost, kde by nebylo alespoň jedno auto? Téměř každá pátá je však bez osobního vozu. Vychází to alespoň z průzkumu, který si nechala zpracovat společnost Profi credit.

Na druhou stranu podle statistiky Ministerstva dopravy počet automobilů v Česku neustále roste. Za loňský rok toto číslo stouplo o 230 tisíc. To byl nadstandardní nárůst, neboť v roce 2010 bylo u nás registrovaných aut o milion méně než dnes. Konkrétně šlo o 4,5 milionu. Dnes tak statisticky připadá jeden vůz na dva Čechy (včetně nemluvňat). Že bychom byli až tak bohatí? Inu, nejsme. Téměř třetina nových majitelů plechových samohybů nákup řešila pomocí půjčky.

Škoda Fabia, zdroj: Škoda auto

Škoda Fabia, zdroj: Škoda auto

Aktuální průzkum zpracovaný společností Nielsen Admosphere dále zjistil, že 81 % respondentů má ve své domácnosti vůz soukromý a 9 % užívá výhod firemního vozidla. 16 % dotázaných připustilo, že ve své domácnosti žádný automobil nemá a je tak odkázáno především na veřejnou dopravu. Zdá se vám to hodně nebo málo?

Půjčku na koupi vozu přiznali 3 z 10 respondentů průzkumu. Společně s investicemi do vybavení domácnosti je tak automobil položkou, na kterou si Češi půjčují vůbec nejvíce. To potvrzuje i ředitel společnosti PROFI CREDIT Czech, Pavel Klema: „Nákup automobilu či jeho oprava je dlouhodobě tím, na co si u nás klienti nejčastěji půjčují. Pro většinu z nich je jejich vůz něčím, bez čeho se nedokážou obejít.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close