Že auta nejsou nafukovací? Díky nosičům kol a střešním boxům tak trochu ano…

Nová auta si pořizujeme proto, že čekáme, že budou lepší. Rychlejší, bezpečnější, pohodlnější, spolehlivější nebo praktičtější. Po úvodním nadšení pak ale obvykle přichází postupné zjištění, že by mohlo být ještě rychlejší, ještě spolehlivější nebo ještě větší. V případě poslední jmenované vlastnosti navíc člověk přijde i na to, že menší auto s sebou také nese své pozitiva. Lépe se s ním parkuje a snáze proplétá uzounkými ulicemi měst. Má ale člověk, který čas od času potřebuje převážet třeba kočárek nebo jízdní kolo, jinou možnost než koupi velkého auta?

Samozřejmě že ano. Trh s příslušenstvím je bohatý a existuje i takové, které tuto situaci řeší. Pokud například párkrát za měsíc autem převážíte už jednou zmiňovaný kočárek, určitě kvůli tomu nemusíte kupovat kombi nebo MPV. Dobře poslouží i krátký hatchback. Jen je třeba k němu dokoupit střešní nosiče, tzv. příčníky. Na ně pak lze namontovat střešní boxy, kterým se nepěkně, ale trefně říká rakve.

I majitelé dodávek někdy přijdou na to, že žádné auto není dost velké. zdroj: Pixabay

I majitelé dodávek někdy přijdou na to, že žádné auto není dost velké. zdroj: Pixabay

Toto označení popisuje tvar, rozhodně ne vliv na bezpečnost. Právě naopak. Předměty umístěné mimo prostor pro posádku ji nemohou ohrozit. To ovšem platí pouze v případě, že si vyberete kvalitní střešní box. Připlatíte si, ale budete mít jistotu, že náklad nad hlavou při prudkém brzdění neprorazí stěnu boxu a nevyletí setrvačností vpřed. Kvalitnější nebývá jen materiál, ale třeba i systém upnutí nákladu, přístup k němu nebo se rakev pohodlněji připevňuje k příčníkům. Jak kvalitní zboží poznat? Pokud jej fyzicky vidíte, je to znát na první pohled. Pokud ne, musíte důvěřovat recenzím nebo značce. Mezi ty nejkvalitnější patří například Thule.

Prakticky to samé platí i v případě, že rádi sportujete a občas vyrážíte na cyklistické výlety. V tomto případě se ale najde možná vhodnější místo než střecha. Tahat do výšky patnáctikilový bicykl nebo ještě těžší elektrokolo není zrovna jednoduchá věc. Mnohem pohodlnějším řešením jsou nosiče kol na tažné zařízení. To samozřejmě v případě, že jím je vaše vozidlo vybaveno. Nejlépe se hodí klasické tažné tzv. “na pevno”. Naopak moderní horizontálně odnímatelné bajonetové řešení možná neovlivňuje vzhled vozu, upevnit na ně ale nosič se čtyřmi koly není nejlepší nápad.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close