Vyjet bez povinného ručení se nevyplácí – děsivé příběhy z praxe

Povinné ručení musí mít ze zákona každé vozidlo. Bohužel v praxi tomu tak není. Většinu lidí odrazuje vysoká cena, a tak raději riskují a jezdí bez něj. Myslete na vlastní bezpečí a sjednejte si povinné ručení online. Zajímá vás, kde seženete povinné ručení za super cenu? Vše prozradíme v článku.

Povinné ručení nebo také pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidel, musí mít každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka nebo technický průkaz. Smyslem povinného ručení je náhrada škody na majetku a zdraví, kterou jako řidič způsobíte druhým. Po uzavření smlouvy o povinném ručení dostanete zelenou kartu, která slouží jako doklad o zaplacení pojistného.

Co se stane, když povinné ručení nemáte a zaviníte dopravní nehodu? Nejen, že zaplatíte pokutu až 40 000 Kč, protože jezdíte bez pojištění, ale navíc zaplatíte i za škodu způsobenou druhé osobě. Opravdu si myslíte, že se vyplatí jezdit bez povinného ručení? Přečtěte si příběhy z praxe.

Pětadvacetiletý řidič osobního nepojištěného automobilu Peugeot 406 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do vozidla Škoda Octavia, které bylo nárazem posunuto na další vozidlo. Nedošlo k žádné újmě na zdraví, nicméně věcná škoda dosáhla výše 520 255 Kč. K nehodě došlo v únoru 2006. Česká kancelář pojistitelů z garančního fondu uhradila poškozeným veškeré oprávněné nároky a na řidiči vymohla veškerou vyplacenou úhradu škody. Tu vlastník vozidla uhradil ve 3 splátkách.

Nezletilý, patnáctiletý mladík, na neregistrovaném, nepojištěném motocyklu Jawa 50 v důsledku nepřiměřené rychlosti vyjel mimo vozovku do lesa, kde havaroval. Následkem nehody došlo k těžkému zranění spolujezdce. Věcná škoda činila 0 Kč, způsobená škoda na zdraví spolujezdce však dosáhla částky 20 390 485 Kč. Česká kancelář pojistitelů z garančního fondu postupně hradí veškeré oprávněné nároky. Zatím jsou proplaceny náklady na léčení ve výši 153 482 Kč. ČKP vymáhá uhrazené škody na viníkovi. Vzhledem k nezletilosti dlužníka jsou spolu s ním povinni danou pohledávku hradit i jeho rodiče. Celkovou dobu úhrady dluhu zatím nelze přesně určit. Aktuální dluh mladíka je 193 030 Kč a zatím zůstává neuhrazen. ČKP předala vymáhání pohledávky externí advokátní kanceláři. Odhadovaná suma budoucích pohledávek je 20 237 000 Kč.

Myslíte si, že vám se nic takového stát nemůže? Ale proč zbytečně riskovat, když si můžete sjednat povinné ručení online za výhodnou cenu?

Uzavřete si povinné ručení online a ušetřete!

Vše vyřídíte během několika minut z pohodlí domova. Povinné ručení srovnání od Tipli vám ušetří nemalé peníze, všechny nabídky pojišťoven navíc máte před sebou krásně seřazeny na jediném místě.

Ještě jste o Tipli.cz neslyšeli? Jedná se o cashbackový portál, který pomáhá uživatelům ušetřit na každém nákupu. Například při sjednání povinného ručení u České pojišťovny získáte až 5% cashback. Co to znamená? Uzavřete pojištění za stejnou cenu jako na pobočce, ale navíc získáte část peněz zpět. Je to skvělá cesta, jak ušetřit a vyhnout se pokutám v řádech tisíců za nepojištěné auto. Co dalšího portál nabízí? Čtěte dál.

1. Profily pojišťoven

V Tipli finanční rubrice najdete všechny profily pojišťoven, které nabízí nejen povinné ručení. Získáte tak přehled o všech institucích a finančních produktech. Nejen, že vám to pomůže při výběru vhodného povinného ručení, ale můžete si také srovnat, jak na tom jste s ostatními pojistkami. Mezi oblíbené patří například ČSOB pojišťovna, Generali nebo Allianz.

2. Rady a tipy nejen na cesty

Chystáte se na delší cestu a nevíte, co to obnáší? Nebo si chcete půjčit auto a zajímá vás cena? Mrkněte do Tipli magazínu, kde najdete rady z oblasti cestování, nakupování, financí a další. Už nemusíte dlouhé hodiny hledat na internetu informace o autech, pojištění nebo cestování. Na Tipli najdete vše, co potřebujete. Zkrátka cenné informace na jednom místě.

3. Informace o produktech s možností srovnání

Chystáte se vyrazit do světa a netušíte, jak funguje cestovní pojištění? Jste na správném místě. Tipli poradí, jak vybrat nejlepší pojištění za super ceny a jak získat cashback. Navíc již brzy najdete na Tipli možnost srovnání produktů od nejoblíbenějších pojišťoven a bank.
Máte už povinné ručení? Zkontrolujte si, zda neplatíte za povinné ručení příliš mnoho. Jak na to? Vyzkoušejte si Tipli sami – je to zdarma a získejte pojištění za nejlepší cenu na trhu!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close