Vybíráme velké kombi za 650 000,- Kč (7 nejlevnějších kombi střední třídy)

Pravověrná střední třída je segment, kam prvoplánově nízkobudgetové značky necílí. Autem střední třídy jezdí manažeři, kteří chtějí ukázat, že na to mají, ne, že potřebují velké auto, ale naškudlili jenom na … I proto je úroveň a s ní spojená cena neprémiové střední třídy relativně vysoko. Sedan sice pořídíte i pod 550 tisíc korun, ale co když chcete kombi?

Opel Insignia Sports Tourer, foto: Opel

Opel Insignia Sports Tourer, foto: Opel

Aktuálně nejlevnějším modelem segmentu D je výběhový Opel Insignia. Příplatek za provedení Sports Tourer činí napříč celým ceníkem 35 000,- Kč. To znamená, že s cenou začíná na zajímavých 564 900,- Kč v základní výbavě Insignia a poháněná atmosférickou osmnáctistovkou (103 kW). Do limitu se ale budete vejít i pokud základní výbavu spřáhnete s turbem dopovanou čtrnástistovkou o stejném výkonu, případně i s tovární montáží pohonu na LPG, či dokonce se základním dieselem 1,6 CDTI o výkonu 88 kW. Vždy samozřejmě s manuálem. S automatem velké kombi za 650 000,- Kč nekoupíte. Pokud by vám však nestačila manuální klimatizace, nebo zatoužíte po tempomatu, kůží obšitém volantu, sedmnáctipalcových kolech či elektrickém ovládání i zadních oken, musíte si vybrat druhý výbavový stupeň Edition. Ten vyjde se základní motorizací na 611 900,- Kč a zbude tak i na nějakou tu příplatkovou výbavu.

Ford Mondeo (sedan) Winner Edition, foto: Ford

Ford Mondeo (sedan) Winner Edition, foto: Ford

624 999,- Kč stojí Ford Mondeo kombi v akční výbavě Winner edition s motorem 2.0 TDCi. Ta obsahuje automatickou dvouzónovou klimatizaci, šestnáctipalcová litá kola, tempomat, parkovací asistent vpředu i vzadu, vyhřívání čelního skla, předních sedadel i volantu. Benzinová patnáctistovka Ecoboost ve stejné výbavě vyjde dokonce jen na 589 999,- Kč. A to už může být argument.

Hyundai i40 kombi, foto: Hyundai

Hyundai i40 kombi, foto: Hyundai

Třetím nejlevnějším kombíkem střední třídy je Hyundai i40 kombi. Startuje na 609 900,- Kč. V akční výbavě Succes s motorem 1.7 CRDi najdete například sedmnáctipalcová kola, navigaci, dvouzónovou automatickou klimatizaci nebo vyhřívání předních sedadel či volantu.

Peugeot 508 SW, foto: Peugeot

Peugeot 508 SW, foto: Peugeot

Peugeot 508 SW je aktuálně v akci a za základní provedení Active poháněné šestnáctistovkou BlueHDi o výkonu 120 koní zaplatíte podle ceníku 612 tisíc korun. Ve výbavě najdete šestnáctipalcová alu kola, kompletně elektricky ovládaná okna, nebo automatickou dvouzónovou klimatizaci.

Citroën C5 Tourer, foto: Citroën

Citroën C5 Tourer, foto: Citroën

Do výběru se taktéž vejde Citroën C5 Tourer. V základní výbavě Seduction s motorem 2.0 BlueHDi vyjde na 639 900,- Kč. Výbava však nevypadá kdovíjak zajímavě. Sedmnáctipalcová kola, denní světlomety, přední mlhovky,…

Toyota Avensis Touring Sports, foto: Toyota

Toyota Avensis Touring Sports, foto: Toyota

Bez stokoruny 650 tisíc si žádá Toyota za model Avensis Touring Sports. Pohání ji však jen benzinová šestnáctistovka a výbava Live obsahuje jen šestnáctipalcová ocelová kola nebo manuální klimatizaci a postrádá například mlhovky, elektrické ovládání zadních oken či tempomat.

Renault Talisman Grantour, foto: Renault

Renault Talisman Grantour, foto: Renault

Stejnou cenu zaplatíte za nový Renault Talisman Grandtour v základní výbavě. Ta je však bohatší než u Toyoty. Balíček Life s motorem dCi o výkonu 110 koní obsahuje například tempomat, dvouzónovou automatickou klimatizaci, ale také třeba jen šestnáctipalcová ocelová kola.

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close