Volný carsharing se rozjíždí v Praze

Největší česká carsharingová společnost CAR4WAY přepisuje historii carsharingu v Praze. Občané a firmy mohou od 1. listopadu 2017 využívat k cestám po Praze více jak 240 vozidel v 9 modelech v rámci nově spuštěného volného carsharingu. Co to znamená? V rámci velké lokality nazvané „Praha – volný carsharing“ je možné si auto kdekoliv vyzvednout a zároveň kdekoliv zanechat. K již spuštěnému volnému carsharingu s lokalitou „e-centrum“ pro elektromobily, se tak přidávají i vozidla se spalovacími motory.

Mapa volného carsharingu, zdroj: Car4way

Mapa volného carsharingu, zdroj: Car4way

Moderní trend, mezi které patří sdílení automobilů, není v zahraničí ničím neobvyklým. Společnost CAR4WAY provozuje carsharing již několik let. Jde o profesionální sdílení vozů pomocí speciálního hardwaru a softwaru. V pražských ulicích volně stojící a viditelně označená nová vozidla, jsou dostupná 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. A to všem registrovaným uživatelům, kterým stačí po zarezervování k otevření vozu pouze čipová karta. Vyhledají se snadno, pomocí zdarma stažené aplikace ve smartphonu nebo na internetových stránkách CAR4WAY (více informací na www.car4way.cz). Klíč ke každému vozu je umístěn v přihrádce spolujezdce a každý zájemce tak může ihned vyrazit na cestu rezervovaným vozem, bez nutnosti řešení formalit jako například v autopůjčovně. Vůz kartou po skončení jízdy jednoduše uzamkne a zanechá kdekoli ve vyhrazené lokalitě určené pro spalovací automobily nazvané „volný carsharing“, pokrývající téměř celou Prahu. Uživatel platí pouze za to, co skutečně projede. Každé auto má zabudovanou carsharingovou jednotku, díky které jsou účtovány jen skutečně ujeté kilometry a doba využívání vozu.

S CAR4WAY uživatel po úvodní registraci a uhrazení vratné kauce ve výši 2 000 Kč jednoduše využívá vozy, kdy potřebuje. K dispozici má vozidla od malého Citigo, přes nového a plně elektrického e-Golfa či luxusně vybavenou Škodu Octavii Combi, až po největšího Transportéra. Minimální doba sdílení je jedna hodina. Zaregistrovat se může každý, kdo vlastní řidičské oprávnění, ať už z pohodlí domova nebo osobně s asistencí v pražské kanceláři CAR4WAY. Pro úspěšnou on-line registraci je potřeba pouze platný doklad totožnosti, řidičský průkaz a platební karta k úhradě vratné kauce.

ilustrační foto: Automobil firmy Car4way

Carsharing (sdílení vozů) v Praze je díky podmínkám, které nabízíme, současně nejefektivnějším způsobem využití automobilu ve městě, což podtrhuje i možnost bezplatného parkování v celé lokalitě „Praha – volný carsharing“, říká Ing. Hynek Homola, manager společnosti CAR4WAY

Již od spuštění projektu CAR4WAY jsme si dali za cíl vybudovat postupnými kroky volný carsharing v Praze. Mám velkou radost, že se nám to v těchto dnech podařilo. Profesionální služba, určená pro širokou veřejnost a firmy tak díky volnému carsharingu skýtá neomezené možnosti využitíříká Pavel Louda, předseda představenstva společnosti CAR4WAY.

Plány CAR4WAY tímto krokem nekončí. Naopak. Do budoucna chce svoji nabídku vozidel výrazně rozšířit a nabídnout tak své služby většímu počtu uživatelů.

zdroj: CAR4WAY

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close