Volkswagen Brouk žije!

Legendy by neměly končit. Platí to pro Jaromíra Jágra i poněkud neživotnější modly. Kupříkladu takový Volkswagen Brouk. Vůz se základem v předválečných letech, který pod správným názvem Volkswagen Type 1 nikdo nezná, prošel v devadesátých letech reinkarnací v New Beetle. Z lidovky se stala stylovka, která se svým předchůdcem neměla kromě volantu a čtyř kol snad žádné společné technologie. I ta už ale zapadává prachem v propadlišti dějin a marketingový potenciál zůstává nevyužitý. Manažeři napříč průmyslem však na šustění peněz slyší, a tak se možná třetího Brouka přece jen dočkáme.

Volkswagen Super Beetle (1978) na Montreal International Autoshow 2017, autor: Bull-Doser, zdroj: Wikimedia commons (volné dílo)

Volkswagen Super Beetle (1978) na Montreal International Autoshow 2017, autor: Bull-Doser, zdroj: Wikimedia commons (volné dílo)

Alespoň motoristickými plátky tato zpráva rezonuje. Ke všemožným vizím a nápadům dal nepřímo pokyn Klaus Bischoff, šéfdesignér německé automobilky. Ten v nedávném rozhovoru potvrdil existenci náčrtu takového vozu a doplnil i bližší informace. Konkrétně hovořil o nové platformě pro elektromobily MEB, na níž by podle něj mohl nový Volkswagen Brouk stát. Díky ní by šlo o prostorné auto bez kompromisu v otázce praktičnosti. O kompromisech na poli designu nemůže být po zhlédnutí studie další elektrické reinkarnace německé legendy – I. D.Buzz ani pochyb.

Co tedy nyní o zamýšleném Brouku víme? Že existuje jeho skica a možná vůbec není zamýšlený. Že by šlo o stylový elektromobil, který by nabídl i solidní prostor a možná dokonce i druhý pár dveří. Jisté je však jedno: hned tak to nebude.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close