Video: Úžasné schopnosti kamioňáků

Ano, já vím, řidiči kamionů, kamioňáci a truckeři jsou společenskými vyvrhely číslo jedna. Blokují dálnice, když předjíždějí o 0,00001 km/h pomalejšího kolegu, zkracují si cestu přes vesničky, jejichž obyvatelé pak trpí nadměrným hlukem, nevěnují se řízení a tak ohrožují naši i svoji bezpečnost a když na to dojde, dozvíme se od nich, že si bez nich nekoupíme ani ten chleba, čímž zřejmě jakákoli debata o jejich chování za volantem postrádá opodstatnění. I já si na kamioňáky čas od času zanadávám, ale také z duše nenávidím házení do jednoho pytle (ano, i když se ho dopouštím). Náklaďáků my osobáci míjíme stovky a všechny jsou stejné, na jejich řidiče nevidíme, takže budou určitě také všichni stejní a pokud nás jeden z té stovky rozčílí, v duchu si to s ním vypije i těch 99 nevinných. 

Řízení kamionu, a vlastně řízení obecně, je ale pěkně těžká řehole. Několik hodin v kuse být ve střehu, sledovat ty rychlejší, zběsilejší a mnohdy neopatrnější kaskadéry kolem sebe, kočírovat mnohatunový povoz a často i mnohem těžší návěs, to není peříčko. A pravá legrace přijde za značkou označující začátek obce.

Řidič, ten tvrdej chleba má, By Elkawe - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3202592

Řidič, ten tvrdej chleba má, By Elkawe – Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3202592

Často se mi vybaví moje návštěva stanice technické kontroly s přívěsným vozíkem. S miniaturním přívěsem se na řadu pokusů snažím zacouvat na místo pro nákladní vozy, protože na to pro osobáky jsem moc dlouhý. Když pak konečně auto i vozík stojí v pomyslných mantinelech, kam se má vejít auto mnohem delší i širší, a oni tam s takovými vozy skutečně jezdí, musím ekvilibristy za volanty nákladních aut obdivovat.

A to je jenom parkoviště. Kamioňáci ale zejména v centrech velkoměst, která na dnešní obludy ve středověku ani v začátcích novověku nikdo neprojektovat, zažívají opravdu horké chvilky. Jak horké a jak dobře z nich často vybruslí dokládá přiložené video z Youtube kanálu CC TUBE – Driving Fails & Road Rage. Jeho více než 5 milionů zhlédnutí jasně dokládá, že jde o velmi zajímavé a mnohdy napínavé pokoukání.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close