Video týdne: zimní testování Hyundai i30 N s Thierry Neuvillem

Korejská automobilka Hyundai hodlá v polovině roku představit ostrý hatchback postavený na základě nové i30. Hyundai i30 N, jak se má konkurent Volkswagenu Golf GTI, Seatu Leon Cupra nebo Fordu Focus ST nazývat, nyní prochází posledními fázemi testování. A autu je třeba udělat pořádnou reklamu. Proč ne třeba s pilotem továrního týmu WRC Thierry Neuvillem?

Hyundai i30 N pilotoval vítěz téměř stovky světových eRZet v rámci zimního testování ve Švédsku. Zde inženýři korejské značky pilovali zejména nastavení podvozku, převodovky a diferenciálu.

Už z uvolněných obrázků, na nichž je rychlý korejec zachycen v maskovacím kabátě, je jasné, že se sériová verze více přiblíží klasickému Hyundai i30 spíše než konceptu RN30 představenému v loňském roce. Není se co divit, RN30 byla spíše studie okruhového speciálu s pohonem všech kol a brutálním výkonem 380 koní. Ve spojitosti se sériovou Hyundai i30 N se hovoří spíše o pohonu pouze přední nápravy a zážehovém přeplňovaném motoru o objemu dva litry, který by měl poskytovat výkon kolem 260 koní. Ty budou ke kolům mířit skrze šestistupňový manuál, který by měl zanedlouho doplnit i automat. Sama automobilka je však na informace skoupá.

Hyundai i30 N, foto: Hyundai

Hyundai i30 N, foto: Hyundai

Musíme si tak vystačit s tiskovou zprávou, která popisuje zážitky Thierryho Neuvilla s Hyundai i30 N na zamrzlém jezeře v teplotách kolem minus 30 stupňů Celsia. “Mnoho lidí se na tento vůz těšilo, takže mi je potěšením jej testovat. Inženýři odvedli dobrou práci na převodovce i diferenciálu. Vůz má dobrou trakci a i v kluzkých podmínkách zůstává stabilní. Je velmi snadné jej řídit. I běžný řidič může získat zážitek obdobný tomu v závodním autě,” řekl na adresu ostrého Hyundai osmadvacetiletý Belgičan.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close