Video týdne: Volkswagen Golf 2017

V uplynulém týdnu představila německá automobilka světu facelift svého nejprodávanějšího modelu. Volkswagen Golf modelového roku 2017 přichází s mírně pozměněným vzhledem i novými motory.

Sedmá generace Golfu je na trhu 5 let a to je podle vedení německé automobilky tak akorát na větší porci jejího vylepšení. Čekáte-li revoluční změnu vzhledu, jako ukázala například Octavia, budete zklamáni. Kdo se o Golf trochu zajímá, ví, že geneze vnějšího designu je v případě bestselleru s logem VW velmi pomalou a konzervativní věcí. Znalci tak na facelifotvaném Golfu zvenku odhalí pouze novou grafiku předních světel a design spodní části nárazníků.

Novinky přišly spíše v technické rovině. Tou hlavní je nový motor 1,5 TSI. Volkswagen zatím uvolnil informaci o výkonových verzích 96 (BlueMotion) a 110 kW. Obě s normovanou kombinovanou spotřebou pod 5 litrů. Jistou dávku kontroverze si jistě vyslouží novinka v podobě vypínání motoru v případě puštění plynového pedálu řidičem. Zachovaná funkce všech posilovačů je ale, narozdíl od obdobných nebezpečných pokusů šetřílků s konvenčními motory, samozřejmostí. Automobilka udává, že tato vymoženost pomůže ušetřit 0,4 litru paliva na každých 100 kilometrů jízdy.

Novinky ale naleznete také v interiéru a dalších funkcích vozu. Nouzové brzdění, asistent couvání s přívěsem a další pomocníčky z vozů vyšších tříd koncernu bude nově možné objednat i do Golfu. Nový je také multimediální systém na středovém panelu palubní desky i systém CarNet, který umožní spojení vozu vysokorychlostním internetem například se servisem. To už trochu začíná připomínat Formuli 1.

My pro vás sdílíme video přímo z představení faceliftu vozu Volkswagen Golf od carwow.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close