Video týdne: Tragické indické crash testy

Dnešní doba si žádá bezpečná auta. Automobilky se předhánějí v množství airbagů, elektronických asistentů, výztuh, speciálních druhů oceli…, abychom se my, cestující ve vozech, cítili bezpečněji než na ulici. I crash testy jsou na nová auta stále náročnější, ale i přesto jimi nové vozy procházejí jako nůž máslem. 

Také žijete v dojmu, že předchozí řádky jsou pravdou? Ano, u nás v Evropě či v tzv. západním světě zcela jistě. Přesto se na naší planetě najdou místa, kde bezpečnost posádky nehraje zdaleka takovou roli, jakou jí přisuzujeme my. Honba za co nejlevnějším novým vozem je prostě v rozporu s bezpečností. Správně už tušíte, že je řeč o Indii. Společnost Global NCAP otestovala a tradičními hvězdičkami oznámkovala 5 současných vozů pro indický trh. V době, kdy v Evropě 4 hvězdičky přijímáme se zdviženým obočím, získala tato auta (bez airbagů) všechna do jednoho 0 hvězdiček. Až tedy na cestě po Indii budete hledat taxi, vozům jako Renault Kwid, Maruti Suzuki Celerio, Maruti Suzuki Eeco, Mahindra Scorpio and Hyundai Eon se raději vyhněte. I když jiná auta na tamních silnicích na tom nebudou s bezpečností zřejmě o nic lépe.

Renault Kwid při crash testu, zdroj: Global NCAP

Renault Kwid při crash testu, zdroj: Global NCAP

My dnes sdílíme videa všech výše zmíněných crash testů přímo z oficiálního Youtube kanálu společnosti Global NCAP a přejeme vám, ať se do situace, podobné těm na videích, nikdy nedostanete.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close