Video týdne: Toyota Yaris GRMN

V minulém týdnu na český trh vstoupila další kapesní raketa. Toyota Yaris GRMN je civilní připomínkou návratu značky do světové rally. Slovo sériový se v tomto případě příliš nehodí, protože bude vyrobeno pouze 400 kusů tohoto nabroušeného mrňouse. Nepřekvapí proto ani poměrně vysoká cena.

Za třídveřový hatchback poháněný zážehovou osmnáctistovkou známou z Lotusu Elise, které kompresor pomáhá k maximálnímu výkonu 156 kW a točivému momentu 249 N.m zaplatíte přesně 850 000,- Kč. Nabízí se srovnání se sportovním modelem GT86, který je o více než 30 000,- Kč levnější. Toyota Yaris GRMN je však exkluzivnější zboží a i dynamicky si s dvojčetem Subaru BRZ nezadá – hodnota zrychlení z klidu na 100 km/h činí 6,5 vteřiny, tedy o více než vteřinu méně než v případě GT86.

Toyota Yaris GRMN, foto: Toyota

Toyota Yaris GRMN, foto: Toyota

Vybraní novináři měli možnost svézt se ostrým Yarisem na Nürburgringu. My dnes sdílíme video s Toyotou Yaris GRMN právě z legendárního německého zeleného pekla z kanálu automotomagazine. Podívejte se, jak se malý japonský nabručenec novinářům líbil.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close