Video týdne: Toyota FT-4X

Toyota se toho nebojí. Na autosalonu v New Yorku představila studii FT-4X, která se vrací ke kořenům segmentu SUV. První Vitary a Rav4ky byly určeny hlavně mladým lidem, kteří tráví svůj volný čas aktivně a venku. Dnes je situace jiná, ale autoři Toyoty FT-4X se snaží situaci alespoň trochu zvrátit.

Práci kalifornského centra bohužel nemůžu doplnit žádnými technickými informacemi. Jedná se totiž pouze o designovou studii. Více čísel než 4,25 metru (délka), 2,64 metru (rozvor), 1,82 metru (šířka) a 1,62 metru (výška) nemáme. Jisté však je, že případný sériový model by stavěl na pohonu všech kol. Agregátů má Toyota v nabídce tolik, že ten, který by použila do FT-4X si neodvažuji vybrat.

Toyota FT-4X Concept, foto: Toyota

Toyota FT-4X Concept, foto: Toyota

Zajímavosti ale tato studie přece jen přináší. Opomineme-li výměnné panely karoserie, leží jich většina v interiéru. Ten je pomocníkem při pobytu v divočině. Jeho součástí je přenositelná láhev na vodu a svítílna, spacák, nebo nádoby na teplé i chladné jídlo či nápoje. To v ceníku jiných aut nenajdete, podobně jako navigaci, kterou si s sebou vezmete na túru. Nápadité je i osazení zpětného zrcátka GoPro kamerou pro záznam zážitků za volantem. S tímhle nápadem už ale jedno auto na trhu je.

O tom, jestli se z této studie může někdy stát sériový vůz, oficiální tisková zpráva mlčí. Někteří novináři v ní však už vidí nástupce modelu FJ Cruiser. Chcete si prohlédnout oranžového svalovce s názvem Toyota FT-4X? Sdílíme video z Youtube kanálu House Bear. Kochejte se.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close