Video týdne: Test vozu Kia Rio 1.0 T-GDI od Autogefühl

I na český trh vstupuje nová generace korejského konkurenta Škody Fabia. Minulá generace i přes nesporné kvality českému zástupci v B segmentu minimálně na našem trhu moc nezatápěla. Má ta současná na to to změnit? Možná napoví už test vrcholné motorizace Kia Rio 1.0 T-GDI německého Autogefühl, který sdílíme.

Kia Rio mezigeneračně trochu povyrostla a nezapře příbuznost s Hyundai i20. Jestliže v současnosti doprodávaný model připomíná rozjívené štěně boxera, ten, který na trh přichází, je mladý pes v nejlepší kondici. Alespoň tak vypadá.

Na českém ceníku malé Kie ještě nezaschl inkoust, ale jasně dokládá, že Korejka dospěla i zde. Nabízí výbavu, která je plně srovnatelná s vozy vyšších tříd. Systém nouzového brzdění, hlídání jízdy v pruhu, vyhřívaný volant a sedačky? Nic z toho není problém. Kia Rio začíná ve výbavě Comfort s motorem 1.25 CVVT (62 kW) na akční ceně 279 980,- Kč. Druhý a nejvyšší výbavový stupeň Exclusive vychází s tímto motorem o slušných 25 000,- Kč dráž. Za atmosférickou čtrnáctistovku (74 kW) s manuálem se šesti stupni se připlácí 20 tisíc, za čtyřstupňový automat dalších 25 tisíc. Kia Rio 1.0 T-GDI (88 kW), tedy auto v testu Autogefühl, je dostupná opět s šestistupňovým manuálem za 349 980,- Kč, tedy za stejnou cenu jako čtrnáctistovka s automatem. K “plné palbě” si ještě dokoupíte paket ADAS (autonomní nouzové brzdění, varování při opuštění jízdního pruhu, tempomat s omezovačem rychlosti, přístrojová deska Supervision) za 14 000,- Kč a paket Premium (automatická klimatizace, šestnáctipalcová kola z lehkých slitin, vyhřívaná přední sedadla, vyhřívaný volant, tempomat s omezovačem rychlosti, přístrojová deska Supervision, zadní LED světlomety, chromované vnitřní kliky dveří a zatmavené zadní boční a zadní sklo) za 30 000,- Kč.

Kia Rio, foto: Kia

Kia Rio, foto: Kia

A jak podle testu Autogefühl Kia Rio 1.0 T-GDI jezdí? Komfortně, jak se na rodinný vůz sluší a patří. Nový motor si z testu odnáší pouze slova chvály. Lze s ním jezdit dynamicky a zároveň je jeho zvuk tříválce dobře utlumen. Plusové body malá Kia získává i díky provedení a velikosti interiéru, včetně 325 litrů zavazadlového prostoru. Podle Autogefühl se Kia Rio mezigeneračně zlepšila ve všech aspektech a nyní se tak může stát štikou i na českém trhu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close