Video týdne: Suzuki Ignis

V tomto týdnu začal pařížský autosalon a na vás jistě ze všech mediálních stran útočí novinky, které byly právě zde odhaleny. Na nás zatím zapůsobila “japonská panda” z Minami-ku – nové Suzuki Ignis.

Ono o až zas takovou novinku nejde. Světová premiéra tohoto mikro SUV (automobilka sama hovoří o crossoveru) proběhla vloni v Tokiu, ale Evropě se zatím toto vozítko vyhýbalo. A je to škoda. Suzuki se podle všeho povedl zajímavý kousek. Na půdorysu 3,7 x 1,66 postavilo v mezích segmentu praktické, pokrokové, módní a neotřelé auto.

Na necelých čtyřech metrech délky staví většina automobilek vozy, které zadní lavici mají spíše jen aby se neřeklo. I z nasdíleného videa uvidíte, že to není případ Suzuki Ignis. Do auta s rozvorem 2435 mm naskládáte 4 průměrně rostlé dospělé a pokud vám nebude stačit základní objem zavazadlového prostoru 220 litrů, můžete si za příplatek pořídit posuvnou zadní řadu sedadel, která jej může v případě potřeby výrazně přifouknout bez ztráty využitelnosti míst ve druhé řadě. Kabina vůbec vypadá až nepochopitelně prostorně.

Suzuki Ignis, zdroj: Suzuki

Suzuki Ignis, zdroj: Suzuki

Suzuki Ignis bude i na evropském trhu plné techniky, kterou v miniautech očekává málokdo. Automatická klimatizace, kontrola jízdy v pruhu, automatické nouzové brzdění a spousta dalších legrácek a asistentů. Tím ale tohle prdítko nekončí. Základním motorem bude například z Balena známá benzinová dvanáctistovka Dualjet (66 kW, 120 Nm), kterou bude (opět stejně jako v Balenu) možno koupit i s pomocníčkem – elektromotrem jako mild hybrid. No a pokud si myslíte, že Ignis je vysoký jen tak pro parádu, tak vás možná překvapí možnost pohonu všech kol, tedy v případě potřeby připojitelné zadní nápravy. Takže opravdu mini SUV se vším všudy.

Co však hodnotím jako největší pecku (která navíc prodává), je design. Už nyní je z internetových diskusí jasně patrné, že nesedne každému. Já jsem z něj unesen. Velká míra retra, kukuč jako Pokémon a rustikální tvary od B sloupku dozadu mi k takovému juniorovi prostě ladí. Velká míra designové individualizace to celé ještě podtrhuje. Při pohledu na Suzuki Ignis si nemůžu nevzpomenout na Jeep Renegade.

Rubrika se ale nazývá video týdne, takže tuto novinku by bylo dobré podpořit nějakými pohyblivými obrázky. Pomůžu si videem o Rasti Chvaly z GARÁŽ.TV, který na Youtube pověsil reportáž ze stánku Suzuki přímo z Paříže.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close