Video týdne: Subaru Impreza se vrací na český trh

Jestli jsem se těšil na návrat nějakého vozu na český trh, byla to Impreza. V roce 2007 vstoupila na trh poslední u nás dostupná generace, kterou veřejnost dvakrát příznivě nepřijala. Byla to ta, která opustila karoserii typu sedan a stala se hatchbackem. Tu další u nás známe díky crossoveru XV, který je jejím derivátem. V Evropě se prodávala málokde, ale například v Německu koupit šla. Nyní se Subaru Impreza do Evropy ve velkém vrací.

A je to dobře. Druhé takovéhle auto na trhu prostě nenajdete. Sportovně střižený hatchback (za oceánem i prďácký sedan) s pohonem všech kol, z nějž čiší důraz inženýrů na bezpečnost. Systém EyeSight sledující okolní provoz je jen vrcholkem ledovce. Základem je skvělá ovladatelnost vozu v kombinaci s perfektním výhledem z vozu.

Subaru Impreza, foto: Subaru

Subaru Impreza, foto: Subaru

Subaru Impreza je navíc velmi komfortní a tichá, takže lákat bude řidiče, kteří mají jasně srovnané priority. Řadu z nich však asi ze showroomu odláká informace ohledně motorů a převodovek. S manuálem totiž novou Imprezu nekoupíte. A to ikoně erzet řadu zákazníků odvane. Kdo půjde do autosalonu Subaru pro trhače asfaltu, Imprezou uspokojen také nebude. Dvoulitrový agregát o maximálním výkonu 115 kW umí jezdit svižně, ale návykové zamáčknutí do sedaček menších přeplňovaných motorů nahradit neumí. O 21 kW slabší a 4 deci menší základní agregát je pak vhodný pouze pro klidné řidiče. Skvělý podvozek by přitom zvládl mnohem brutálnější sílu i zacházení.

Sebevědomá je také cenová politika českého zastoupení japonské značky. Pod 600 000,- Kč seženete pouze vůz se základním motorem a v základní výbavě. Ta je ale bohatá a většině zájemců o vůz segmentu C musí stačit. Přesto existují položky, které dostanete až ve vyšších stupních. Ty jsou pregnantně odstupňované a končí na částce 790 000,- Kč za verzi Sport poháněnou dvoulitrovým motorem.

Subaru Impreza mělo evropskou premiéru letos ve Frankfurtu. Jak se tehdy líbilo tvůrcům Youtube kanálu Garáž cz, si můžete prohlédnout ve sdíleném videu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close