Video týdne: Škoda Octavia combi 2017 (facelift)

Škoda minulý týden ve Vídni veřejnosti poprvé ukázala modernizovanou Octavii. Kromě základního liftbacku mohli návštěvníci obdivovat i provedení RS a combi. Šéfdesignér mladoboleslavské automobilky byl obletován novináři a vysvětloval své záměry zejména s přední částí vozu. Rozdělená světla rozdělila veřejnost.

V jednom z rozhovorů s Jozefem Kabaněm jsem se dočetl, že každý novou Octavii kritizuje, aniž by ji viděl naživo. V tom jsem musel dát autorovi vzhledu Bugatti Veyron zapravdu, ale málokdy se stane, že by auto na fotografiích působilo vyloženě ošklivě a v reálu je pěkné. U Octavie tomu tak možná doopravdy bude.

Škoda Octavia Scout, zdroj: Škoda auto

Škoda Octavia Scout, zdroj: Škoda auto

Na Youtube kanálu AUTO CLUB TV totiž nyní visí video, ve kterém je hlavní hvězdou Škoda Octavia 3. generace po faceliftu. Buď je opravdu šťastně natočeno, nebo se designérskému týmu z Mladé Boleslavi podařila málo vídaná věc. Na záběrech jedoucího vozu není sice k vidění ztělesnění krásna, ale zejména přední partie dávají smysl a nijak svou “šmidrookost” nekřičí do světa. Zezadu bych pak řekl, že jde o vyloženě pěkné auto. Změna u mě subjektivně nastala na záběrech stojícího auta. Na stojícím autě mi ten předek prostě nesedí. Neznám jiné auto, které by na mě tak různě zapůsobilo v pohybu a ve statické poloze jako nová Octavia.

Tiskovým zprávám z Mladé Boleslavi musím dát zapravdu ještě v jedné věci. Ačkoli to z fotografií opět není dvakrát patrné, celkově se design hodně vzdálil levnějšímu Rapidu a přiblížil dražšímu Superbu. Ostatně posuďte sami. Výše zmíněné video sdílíme. Jaký dojem dělá Škoda Octavia combi v pohybu na vás? Napište nám do komentářů.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Daniel napsal:

    Vypadá vážně krásně 🙂 Mám jen jedinou otázku: bude potřeba zařizovat tohle: https://www.2din.cz/tlumeni-odhlucneni-auta/ nebo ne… Protože co si tak pamatuji, tak u kombíků je to odhlučnění vážně potřeba…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close