Video týdne: Škoda Kodiaq Sportline

Největší české SUV přichází po outdoorovém provedení Scout nyní i ve sportovní verzi, kterou mladoboleslavská automobilka veřejnosti naživo ukáže v Ženevě. Škoda v minulém týdnu uvolnila první snímky vozu Kodiaq Sportline a my je sdílíme rozpohybované z Youtube kanálu CHEEKY CARS7.

Nemůžu si pomoct, ale velká SUV beru ve většině případů jako pózu jejich majitelů. Počet lidí, kteří doopravdy potřebují velké a zvýšené auto je tak malý, že by se na trhu stěží vedle sebe uživilo jen pár modelů. Leč ukazovat svaly, potažmo obsah peněženky, se nosí i na silnici. Obrovitými vozy se tak hemží města i dálnice. Tvořit sportovní edici něčeho tak nesportovního jako je právě velké SUV (byť slovo Sport ve zkratce figuruje) se pak jeví jako póza na druhou. Je tomu skutečně tak i u Škody Kodiaq Sportline?

 

Škoda Kodiaq Sportline, zdroj: Škoda auto

Škoda Kodiaq Sportline, zdroj: Škoda auto

Kodiaq Sportline Škoda představila v červené barvě karoserie s kontrastně černými zrcátky a dalšími designovými prvky, které mají působit dynamicky. Podobně to známe z edic Monte Carlo u menších modelů. Tato barevná kombinace probouzí emoce a funguje i u velkého auta. Agresivněji působící medvěd stojí standardně na devatenáctipalcových kolech ve speciálním designu, za příplatek  mohou být ještě o palec větší.

Praktičnost běžného Kodiaqu verzi Sportline zůstala. Bohatý vnitřní prostor, velký kufr ani možnost sedmimístného uspořádání 4,7 metru dlouhému vozu upřena není.

V interiéru najdete sportovní sedadla potažená Alcantarou. To řidičovo je nastavitelné elektricky a nastavení si pamatuje. Multifunkční volant i hlavice řadicí páky jsou potaženy kůží, pedály mají stylové hliníkové kryty. Kodiaq Sportline umí posádce na displeji ukázat aktuální přetížení, plnící tlak turbodmychadla, aktuální hodnotu výkonu motoru, teploty oleje a chladicí kapaliny. Součástí standardní výbavy je volič jízdního režimu (Normal, Sport, Eco, Comfort, Individual, Snow) ovlivňující řízení, odezvu plynového pedálu, automatické převodovky a výkon klimatizace.

Pod kapotou Kodiaqu Sportline pracují motory 1,4 TSI (110 kW), 2,0 TSI (132 kW) a 2,0 TDI (110 a 140 kW). Všechny pohonné jednotky je možné mít spřažené převodovkou DSG, slabší vznětovou i zážehovou jednotku i manuálem. Volitelně lze tento vůz osadit i adaptivním podvozkem DCC. Nabídka asistenčních systémů a konektivity odpovídá vyšším verzím běžného Kodiaqu.

zdroj: Škoda auto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close