Video týdne: Škoda Karoq

Název Škoda Yeti opravdu ještě letos ze showroomů zmizí. O prázdninách totiž v Kvasinách startuje výroba nového SUV Škoda Karoq. Jedná se příbuzného Seatu Ateca, kterého mladoboleslavská automobilka poodhalila již nyní. Směrem k médiím vyslala řadu informací a někteří novináři se v předprodukčním prototypu i svezli.

Škoda Karoq je oproti svému předchůdci o něco delší a širší. Na výšku naopak trochu ztratila, což se jistě pozitivně projeví na už tak v mezích třídy solidních jízdních vlastnostech. Design je samozřejmě zatím maskován, ale zřejmě se dočkáme podobnosti s větším Kodiaqem.

Škoda Karoq bude poháněná pěticí agregátů o objemu 1,0 až 2,0 litru a výkonech od 85 po 140 kW. K dispozici bude verze s poháněnou přední nápravou i s připojitelným pohonem zadní nápravy. Oproti modelu Yeti má Karoq nabízet větší prostor pro cestující. I zavazadel pobere hodně. V základním uspořádání činí objem kufru 521 litrů, po sklopení opěradel zadních sedadel více než trojnásobek. Zadní lavice navíc bude volitelně disponovat funkcí VarioFlex, která umožní (v určitém poměru) volit mezi prostorem pro zavazadla a pro zadní cestující.

Škoda Karoq, zdroj: Škoda auto

Škoda Karoq, zdroj: Škoda auto

Infotainment vychází z druhé generace koncernové modulární stavebnice. Nabízí vysoce moderní funkce a rozhraní a je vybaven kapacitními dotykovými displeji. Vrcholné systémy Columbus a Amundsen disponují funkcí WLAN-hotspot. Pro infotainment Columbus je v nabídce na přání dokonce i LTE modul, který umožňuje internetové připojení na bázi v současnosti nejrychlejšího mobilního standardu. Funkce Care Connect, Android Auto, MirrorLink nebo Apple Carplay najdete i ve voze také. Stejně tak řadu asistentů známých z jiných modelů značky nebo Full LED světlomety.

Více informací o novém českém kompaktním SUV přináší například Idnes.cz, Auto.cz nebo Autobible. My sdílíme video, jímž nový Karoq uvedla sama Škoda.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close