Video týdne: Škoda Karoq očima Rasti Chvály

inzerce

Jestli mám nějaký motoristický kanál na Youtube opravdu rád, je to ten, jehož hlavní postavou je Rasťo Chvála. Slovenský novinář má podobný pohled na auta jako já a jeho v nejlepším slova smyslu bodrý slovník mi prostě sedí. I proto chci nové české SUV Škoda Karoq zde na Zpětném zrcátku doprovodit jeho slovy.

Hodláte-li si pořídit novou Škodu Yeti, spěchejte do showroomů. S tímhle autem bude zanedlouho ámen a nahradí jej právě Karoq. Delší, širší a nižší SUV C segmentu nakonec neponese mnou (jistě nejen) vymyšlený název Yetiq.

Novinka designem připomíná větší Kodiaq, ale už paleta motorů ukazuje, že míří o třídu níže. Základem bude litrový zážehový agregát TSI, který bude doplňovat přeplňovaná patnáctistovka. Vznětové motory zastupuje dvojice o objemu 1,6 a 2 litry. Ten silnější bude naladěn na 110 nebo 140 kW, což bude jediná motorizace dostupná s pohonem všech kol. Inu, taková je doba. Outdoor vzhled, “indoor” (s trochou nadsázky) schopnosti. Výkony startují v případě benzinu i dieselu na 85 kW. Zatímco silnější zážehový motor končí na 110 kW, vznětový může být i o zmíněných dalších 30 kW silnější.

inzerce
Škoda Karoq, foto: Škoda auto

Škoda Karoq, foto: Škoda auto

Nebyla by to Škoda, aby v autě nebyla nějaká simply clever vychytávka. V tomto případě jde především o příplatková zadní sedadla VarioFlex, které lze z novinky představené v Stockholmu i zcela vyjmout a vytvořit tak téměř dodávku. To už ovšem uměl i Yeti. Novinkou bude digitální přístrojový štít a špičkový infotainment Columbus ovladatelný gesty.

inzerce

První Karoqy začneme na silnicích vídat brzy na podzim. Výroba se rozeběhne v létě.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.