Video týdne: Rally Křivonoska 2017

Sezóna veteránských rally je již v plném proudu. Zraky fanoušků krásných aut, které na silnici dnes už nepotkáte, jsou po zimě zbystřené a natěšené. V kalendářích se skví zaškrtnuté termíny, kdy se autobabičky a autodědečci objeví někde v okolí. Jihočeši tak měli zatržený minulý víkend. Probíhala totiž Rally Křivonoska, která startovala i končila v Hluboké nad Vltavou.

Přehlídku či závod pořádal Veteran Car Club České Budějovice a celkově se jednalo o 47. ročník. Kromě jedné z povltavských perel se majitelé krásných vozů se svými miláčky objevili také ve Vodňanech a v řadě městeček a vesnic mezi nimi. Nejstarší dvoukolový účastník byl vyroben již v roce 1901 a šlo o Laurin & Klement typ T. B. pana Hošťálka. Pomyslným titulem čtyřkolového doyena se pak mohl pyšnit Buick model 10 pana Stuny vyrobený o 6 let později.

Plakát k Rally Křivonoska, zdroj: Veteran Car Club České Budějovice

Plakát k Rally Křivonoska, zdroj: Veteran Car Club České Budějovice

Pokud Vám zrovna tahle rally unikla, sdílíme video z dílny Marka Jandy. Uvidíte, jak do Hluboké nad Vltavou přijíždějí stroje převážně z první poloviny minulého století. Prim, jak už to tak bývá, hrají samozřejmě automobily a motocykly domácí provenience. Pragovky, Aerovky, Škody, Tatry, Jawy, Čezety, Indiany, dobová hasičská stříkačka nebo válečný bojový motocykl čekají, až si je přehrajete. Přejeme příjemnou zábavu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close