Video týdne: První obrázky příští generace Kia Picanto

Kia i Hyundai postupně opouští image lowcostových výrobců a začínají se etablovat v mainstreamu. Prvně jmenovaná automobilka se pak snaží na základě dynamického designu oslovovat zejména mladší řidiče. Právě ti často kupují auta segmentů A nebo B. V béčku se pomalu těšíme na nové Rio, ale i áčková Kia Picanto projde brzy generační obměnou.

A právě první obrázky budoucího konkurenta Škody Citigo, Fiatu Panda, Renaultu Twingo a dalších nyní korejská automobilka vyslala do světa. O překvapení zatím nejde. Design prochází oproti současníkovi spíše evoluční změnou v podobném duchu jako už zmiňované Rio. Nelze mu ale upřít šmrnc a dynamičnost. Na velkých kolech vypadá opravdu pěkně.

Kia Picanto 2017, zdroj: Kia

Kia Picanto 2017, zdroj: Kia

Nákres interiéru vypadá také očekávatelně a útulně. Ne každý bude pět ódy na “tablet” vystupující z palubní desky. Faktem je, že u takto malých aut lze solidně velký dotykový displej zakomponovat do palubky jen velmi těžko a takto jsou údaje na něm dobře na očích. Jak moc však bude obraz kazit dopadající světlo, ukáže až realita.

Nová Kia Picanto bude představena pravděpodobně v první polovině roku 2017. Do prodeje půjde nejdříve v létě.

My pro vás dnes sdílíme italsky komentovanou slideshow obrázků nového supermini, které si v současnosti oblíbily zejména ženy, z dílny Automoto.it.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close