Video týdne: Představení nového Fordu Fiesta

Ford v minulém týdnu v Kolíně nad Rýnem představil novou generaci svého modelu Fiesta. Už dopředu bylo jasné, že funkci malého levného auta bude v nejbližších letech zastávat Ford Ka+ a Fiestě se tak uvolní prostor pro nárůst rozměrů i ceny.

Americká automobilka se tak vydala v B segmentu podobnou cestou jako Suzuki. Jenom Suzuki udělalo menší a stylovější auto (Swift) a větší a rodinnější (Baleno). U Fordu uvažují obráceně. Fiestu navíc připravili hned ve čtyřech verzích. Outdoorovým lookem září verze Active, sportovním verze ST-Line a závan prémie přinese provedení Vignale. K tomu bude dostupná samozřejmě i klasika.

Novou Fiestu, pokud znáte její současnou verzi, si s jiným autem nespletete. Žádná divoká revoluce se nekoná. Současná Fiesta prostě dospěla v tu příští. Design přední části jakoby z oka vypadl starší sestřičce, jen je uhlazenější. A to platí pro oba typy s různým předním nárazníkem. Zadní část už je naopak velmi svébytná. Zmizela hravá světla ve sloupcích a nahradila je usedlejší umístěná klasicky pod úrovní zadního okna.

Ford Fiesta 2017, zdroj: Youtube/Carwow

Ford Fiesta 2017, zdroj: Youtube/Carwow

Technicky má jít podle automobilky o nejvyspělejší velkosériový vůz segmentu. Dokládá to například množství bezpečnostních a “smart” systémů na palubě. Ve voze budou umístěny až 2 kamery, 3 radary a 12 ultrazvukových senzorů, které budou mít za úkol chránit posádku v případě nebezpečí hrozícího nárazu při parkování, přejíždění z pruhu do pruhu nebo blížící se překážky vpředu. Celkem má nový Ford Fiesta nabízet až 15 asistenčních technologií. Pozadu nemá být ani na úrovni konektivity.

4040 mm dlouhý, 1734 mm široký a 1483 mm vysoký vůz bude pohánět klasická paleta motorů, jejíž jádro bude tvořit klasický litrový Ecoboost, jenž má v přespříštím roce projít výrazným vylepšením. Základem ale bude atmosférická zážehová jedenáctistovka Ti-VCT a pod kapotou zapracuje i vznětová TDCi o objemu 1,5 litru.

Pokud vás nový Ford Fiesta oslovil natolik, že se už sháníte po peněžence, není kam spěchat. Tato generace se na trhu objeví až v létě příštího roku. Fiesta je totiž už čtyřicetiletá zralá dáma, která ví, že není kam spěchat. Zatím si můžete prohlédnout alespoň video z premiéry tohoto auta od Carwow.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close