Video týdne: Peugeot 301 2017 (facelift)

Pár dní po svém francouzském sourozenci Citroënu C-Elysée spatřil světlo světa také faceliftovaný Peugeot 301. Sedan nižší střední třídy určený spíše pro východní trhy designově dospěl a nabízí i o něco lepší výbavu.

Správná modernizace stojí a padá s vylepšením designu, a to se Francouzům povedlo. Zrovna nedávno jsem při míjení současného Peugeotu 301 vzdychal nad tím, jak je na něm z dálky patrné, že je levný, a jeho design je bez špetky invence a charizmatu. Faceliftovaný model to, zdá se, alespoň z části mění. Mírně zostřené rysy, větší přední světlomety ve stylu současných modelů i rozměrnější maska a mírně pozměněná záď v kombinaci s propagační šedou barvou dávají tomuhle autu šmrnc. Pokud by nešlo o auto za 300 tisíc, dovolil bych si použít slovní spojení luxusní vzhled. Peugeot 301 stále trochu trápí měkké tvary v zadní části boků a výkřikem moderní techniky nejsou ani LED pásky denního svícení v nárazníku mimo hlavní světlomet, ale posun rozhodně znát je.

Peugeot 301 (facelift 2017), foto: Peugeot

Peugeot 301 (facelift 2017), foto: Peugeot

Změn se dočkáme i v interiéru. Sáhneme-li po některé z vyšších výbav, objevíme tu nově sedmipalcový multifunkční displej s navigací TomTom nebo obrazem z parkovací kamery. Uvnitř ale stále dominují tvrdé plasty a volant s tlačítky v tomto voze také nemá co dělat. Inu, lowcost je lowcost.

Ani motorizace nepřekvapí. Základem bude nadále zážehová dvanáctistovka PureTech o výkonu 60 kW. Zájemci o svižnější svezení sáhnou spíše po šestnáctistovce VTi, jejíž výkon graduje o 25 kW vyšší hodnotou. Jak vidno, i bez přeplňování to jde. Zájemci o diesel budou mít výběr ještě jednodušší. V nabídce se totiž objeví jen šestnáctistovka BlueHDi o výkonu 68 nebo 73 kW. Všechny motorizace budou s koly spojeny především pětistupňovou manuálně řazenou skříní. Nově bude ale možné za příplatek pořídit také klasický šestistupňový automat Aisin.

Abyste si užili také pohled na modernizované auto v pohybu, sdílíme pro vás video Roye Zukermana s pohyblivými obrázky přímo od Peugeotu.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close