Video týdne: Nový Volkswagen Polo

V pátek si v Berlíně odbyl premiéru nový Volkswagen Polo. Šestá generace subkompaktního hatchbacku stojí na nové platformě MQB A0, která je základem i nového Seatu Ibiza. A ten se již prodává.Model v oranžové barvě doplněný velkými koly vypadá, že se německá automobilka na své poměry opravdu rozvášnila. Nové Polo navíc prezentuje v agresivní oranžové barvě. Ne, že by vzhled tohoto vozu nějak vybočoval z mezí, které se daly očekávat, ale prolisů a linií je na něm více, než jsme u Volkswagenu zvyklí. Inu, zákazníci si šmrnc žádají. Automobilka sama design popisuje slovy jako čistý, asertivní, moderní a dynamický. Herbert Diess, předseda představenstva Volkswagenu, nové Polo doplňuje přívlastky jako mladistvý, čerstvý, charismatický a se silnou technikou.

Když jsme u té techniky, znalci nové Ibizy překvapeni nebudou. Vrcholný model GTI bude pohánět přeplňovaná jednotka o výkonu 147 kW. Volkswagen však po vzoru nové Micry cílí i na milovníky hudby ve verzi Beats hodlá nabídnout nadstandardní stereou systém. Německý základ za necelých 13 tisíc eur nabídne například Speedlimiter, LED denní svícení nebo systém nouzového brzdění. Jestli budou takto vybavena i základní Pola na našem trhu se ale zatím nedozvíme. Výbava vyšších verzí bude samozřejmě mnohem bohatší. Chybět nebude žádnný z prvků, které v této kategorii nabízejí jiné automobilky.

Faktem je, že Volkswagen počítá se zástavbou běžných verzí celkem šesti agregáty o výkonech 48 (litrové MPI) po 110 kW. K dispozici bude nadále i motor 1.0 TGI spalující zemní plyn a samozřejmostí je i možnost automatické převodovky DSG.

Nový Volkswagen Polo, foto: Volkswagen

Nový Volkswagen Polo, foto: Volkswagen

Modelu Polo prodal Volkswagen napříč všemi generacemi 14 milionů kusů. K dalším milionům v této šesté generaci jistě přispěje i zvětšení vnitřního prostoru zejména do šířky a zároveň narůst objemu zavazadlového prostoru z 280 na 351 litrů. Touto hodnotou Nový Volkswagen Polo začíná konkurovat i menším hacthbackům o třídu výše a díky širšímu rozchodu kol to může být podobné i v rámci jízdních vlastností. Na to si všek budeme muset ještě počkat.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close