Video týdne: Nový Peugeot 308

Auto roku 2014 – Peugeot 308 prošlo faceliftem. První snímky jsou již více než měsíc staré. Budete-li mít však podobné štěstí jako já, u dealerů se o něm nedozvíte i přes dotazy vůbec nic. Potěší proto teaser, který sama automobilka umístila na svůj Youtube kanál v minulém týdnu.

Dozvíte se z něj, že modernizace přináší do útrob francouzského kompaktu novou osmistupňovou automatickou převodovku, nové asistenty řízení a další technologie. Video zároveň ukazuje, jak moc mohou vozu prospět decentní změny designu.

Když se zamyslíte, kolik nových hatchbacků nižší střední třídy vypadá jako (pěkný) klasický hatchback nižší střední třídy, moc prstů k počítání potřebovat nebudete. Poněkud připitomnělý výraz Třistaosmičky změnila v přiměřeně agresivní a šmrncovní nová maska se lvem a nový nárazník. Mladistvost zádi dodává světelný podpis ve tvaru tří ran od drápů na každém světle. Víc toho kromě nového modrého laku a designu kol ani potřeba nebylo. Zbytek Francouzových proporcí je totiž v nejlepším pořádku.

Peugeot 308 ´2018 (facelift). foto: Peugeot

Peugeot 308 ´2018 (facelift). foto: Peugeot

Kritikům tohoto vozu tak stále zůstávají v rukou trumfy v podobě neortodoxního umístění budíků (s protisměrně stoupající ručičkou otáčkoměru) nad volantem a ovládání téměř všeho v autě skrze dotykovou obrazovku na středním panelu palubní desky. A navíc je to Francouz!

Přes tyto nedostatky se rozhodně vyplatí Peugeot 308 z listiny kandidátů na nový vůz rovnou šmahem nevyškrtnout. Auto se solidním interiérem i podvozkem dává zejména ve vyšších výbavách cenový smysl. Dokonce soudě podle všemožných statistik i na té pověstné kvalitě a spolehlivosti už u Peugeotu zapracovali. I když filtr pevných částic, jímž bude po faceliftu vybaven zážehový motor 1,2 PureTech o výkonu 130 koní, na tomto tvrzení působí určité trhliny.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close