Video týdne: nový Mercedes-Benz CLS

Kalifornie je regionem boháčů a úspěšných lidí, kteří svůj úspěch musejí křičet do světa. I proto na autosalonu v Los Angeles představila německá automobilka s třícípou hvězdou ve znaku třetí generaci svého “malého” sportovního sedanu. A hned na začátku se sluší říct, že se nový Mercedes-Benz CLS i nadále drží trendů.

O jaké trendy se jedná? V první řadě designové. Nové CLS se drží kombinace sportovnosti a luxusu, která v tomto případě znamená mnohem uhlazenější kontury, než na jaké jsme dosud od Němců byli zvyklí. V ostrém kontrastu s nimi je naopak agresivnější vzezření přední části vozu. Všechny tvary však na první pohled bez zaváhání přiřadíte k třícípé hvězdě.

Mercedes-Benz Cars auf der LA Auto Show 2017: Mit dem CLS hat Mercedes-Benz 2003 ein neues Fahrzeugsegment geschaffen, das erstmals die Eleganz und Dynamik eines Coupés mit dem Komfort und der Funktionalität einer Limousine verband. Jetzt knüpft Mercedes-Benz mit der dritten Generation des CLS stärker denn je an die Ausstrahlung und den einzigartigen Charakter des Trendsetters an. Tobias Moers, Britta Seeger, Dietmar Exler. Mercedes-Benz Cars at the LA Auto Show 2017: In 2003, with the CLS, Mercedes-Benz created a new vehicle segment that for the first time combined the elegance and dynamism of a coupé with the comfort and functionality of a saloon. With the third generation of the CLS, Mercedes-Benz is now building more strongly than ever on the aura and unique character of this trendsetting model. Tobias Moers, Britta Seeger, Dietmar Exler

Nový Mercedes-Benz CLS, foto: Daimler-Benz

A stejné je to i v interiéru. Vrcholné propagační verze by ledaskomu stačily jako jediné místo k životu, mě nevyjímaje. Základem jsou luxusní materiály v tradičních a přesto modernizovaných tvarech, jimž pomáhá často až nepochopitelná výbava navodit pocit, že jinde než v útrobách nového CLS nechcete být. Několikamódové masáži zad zdatně sekunduje systém schopný vyplnit interiér vozu vůní podle výběru majitele. A kdyby, nedej bože, hrozilo tomuto obýváku na kolech na silnici nějaké nebezpečí, se svým majitelem se rozloučí zvukem, který jej má připravit na hluk při nehodě. Sluha do posledního dechu.

Takový sluha má ale fungovat především na silnici a i v době, kdy náraz nehrozí. Mercedes-Benz tak v případě nového CLS zapracoval také na podvozku, který má být zároveň komfortní i sportovně schopný. Mezi oběma póly pak řidiči umožní vybírat ten správný voličem jízdních režimů. Komu by tradiční podvozek nestačil, může zalovit v peněžence a připlatit si za vzduchový. Obě varianty mají poháněná všechna čtyři kola, k nimž minimálně 210 kilowattů maximálního výkonu poputuje výhradně z útrob šestiválce. Paletu motorů totiž tvoří dvojice vznětových a jeden zážehový s dnes již nadstandardním počtem válců.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close