Video týdne: Nová Mazda CX-5

V kalifornském Los Angeles odstartoval letošní autosalon a do Evropy z něj hned zamířily zprávy o nejžhavějších novinkách. Jednou z nich je i druhá generace kompaktního SUV Mazda CX-5.

Mazda CX-5 sdílející platformu s modely 3 a 6 je na trhu od roku 2012 a navazuje na koncept Minagi z roku 2011. Na kalifornském autosalonu před dvěma lety byl představen její drobný facelift. V tuto chvíli přichází druhá generace tohoto vozu, i když z obrázků to zatím vypadá, že jde jen o další facelift. Čtyři roky po uvedení je na novou generaci trochu brzy.

Vzhledem se nová CX-5 tak trochu přibližuje původnímu konceptu. Dlouhá kapota a další charakteristické rysy zůstávají, nově se ale objevují především agresivně tvarované úzké přední světlomety a jakýsi předkus, který tvoří právě kapota přesahující přes linii masky. Nové SUV dále posouvá Mazdou vyznávaný designový jazyk KODO. Se záměnou s vozem jiné značky nepočítejte.

Dalším krokem vpřed jsou změny v interiéru. Vše je na v Mazdě obvyklých místech i v Mazdě obvyklých tvarech. Provedení i materiály vypadají opravdu solidně. Kůží obšité některé palubní prvky již známe z modelů 2 a CX-3 a do auta přináší další pocit luxusu. Celý interiér navíc vypadá na Japonce dost evropsky.

Downsizing je v Hirošimě sprosté slovo, takže pod kapotou můžeme opět očekávat motory s technologiemi Skyactive, konkrétně atmosférický zážehový dvoulitr a dvouapůllitr a turbodiesel o objemu 2,2 litru. Mazda navíc slibuje další snižování emisí a tedy i spotřeby. O co však určitě nepřijdeme jsou řidičské zážitky. Japonská automobilka rozhodně nehodlá opouštět pověst výrobce řidičsky zábavných aut a i ve spojitosti s novou CX-5 hovoří její zástupci o zážitcích za volantem. Vzhledem k tomu, jak jezdí současné SUV či crossovery s logem letících křídel na masce, lze těmto slovům věřit.

Nový model se začne prodávat v Japonsku v únoru příštího roku, ale protože se jedná o nejprodávanější Mazdu v Evropě, dočkáme se jej zřejmě záhy na našem trhu také. Konečně současná Mazda CX-5 nachází své nové majitele ve více než 120 zemích po celém světě.

Video, které pro vás dnes sdílíme, pořídili autoři z AutoGuide.com přímo na prezentaci v Los Angeles. Přejeme příjemnou zábavu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close