Video týdne: nová Kia Rio

Nová generace jihokorejského konkurenta Fabie se veřejnosti představí na autosalonu v Paříži. Statická prezentace pro zvané ale proběhla již minulý týden v evropské centrále značky ve Frankfurtu. A Kia Rio se dle všeho drží nastoleného trendu rostoucí kvality.

Nová Kia Rio, zdroj: Autogefühl/Youtube

Nová Kia Rio, zdroj: Autogefühl/Youtube

Účastníci prezentace hovoří o zajímavém dynamickém designu (ten je nakonec patrný i z fotek). Kia Rio zde byla k vidění ve dvou exemplářích. Jeden poháněl vznětový a druhý zážehový motor. Oba byly zřejmě v nejvyšších stupních výbavy. Na vzhledu se  tak významně podílí sedmnáctipalcová litá kola. Jak bude vypadat Kia Rio v základu s “plecháčema”, si budeme muset ještě počkat.

Zajímavě vypadá také interiér. Ten bude podle všeho také dostatečně prostorný. Oproti současné třetí bude čtvrtá generace vozu Kia Rio ve všech směrech o něco větší. Už dnes patří rozměry na vrchol B segmentu a nic se na tom měnit nebude. I zavazadlový prostor překročí magickou hranici 300 litrů. A to dokonce o celých 25 litrů.

Toužíte-li po technických detailech, nejlepší bude, pokud se podíváte na video od Autogefühl, ve kterém si novou Kiu Riu prohlédnete opravdu zevrubně. Sdílíme jej pro vás níže.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close