Video týdne: Nová Dacia Duster

V příštím roce vstoupí na trh nová Dacia Duster. Veřejnosti se její druhá generace představí na autosalonu v německém Frankfurtu. Vybraní novináři si však vůz již mohli prohlédnout na firemní prezentaci a odsud také pochází dnešní video.

Punc jednoho z nejdostupnějších SUV Dusteru jistě zůstane. Stejně tak tomu bude v případě vzhledu či použité techniky. Označovat vůz téměř identický se současným modelem novou generací je však ze strany automobilky spíše přehánění. O použité technice tedy automobilka zatím mlčí. Zřejmě bude ale velmi podobná té současné. Nakonec, podvozková platforma se nemění, stejně jako rozměry a základní linie. Skoro by se zdálo, že se rumunští vývojáři nepředřou. Na druhou stranu Dacia dobře zná sportovní pravidlo, že vítězná sestava se nemění.

Nová Dacia Duster, foto: Dacia

Nová Dacia Duster, foto: Dacia

Novinkou tak je pouze vzhled přední části, který nyní koresponduje se Sanderem a Loganem, a jemuž imitace přední části “šusplechu” a dopředu posunuté a více skloněné čelní okno dávají šmrnc a dravost. O podobný efekt se na zádi starají nové koncové světloměty, jejichž světelný podpis přece jen připomíná Jeep Renegade. Naštěstí zmizely také “bubliny” na karoserii vedle světel.

Při pohledu z boku aby člověk změny pohledal. Jejich minimum dokládá i přímé porovnání současné a budoucí generace, či faceliftu ve videu z kanálu Auto Plus Magazine, které dnes sdílíme. Zajímavé je, že obrázky interiéru jsou zatím tabu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close