Video týdne: Nissan představil GT-R pro rok 2017

Aktuální model sportovního vozu Nissan GT-R spatřil světlo světa v roce 2007. Po deseti letech se movití milovníci rychlosti dočkají další verze. Tu pro příští rok představil Nissan minulý týden na autosalonu v New Yorku.

Proměnou prošel samozřejmě vzhled interiéru i exteriéru vozu. Tvůrcům budiž poděkováno, že se nepustili do nějaké agresivní revoluce, ale změny mají spíš evoluční ráz. Když se na vůz podíváte, je hned jasné, do jaké rodiny GT-R patří a kdo jsou jeho předci. Úpravy exteriéru jsou navíc také funkční a přispívají k lepší aerodynamice vozu.

Nissan GT-R ´2017, zdroj: nissannews.com

Nissan GT-R ´2017, zdroj: nissannews.com

Nejzajímavější částí tohoto vozu je ale technika. O pohon se bude starat dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3.8 litru. Z něj bude možné vyždímat 565 koňských sil. To je díky individuálnímu časování zapalování válců a turbodmychadlům o dvacet koní více, než kolik poskytuje současný model. Hodnoty maximální rychlosti či zrychlení výrobce zatím neuvádí.

Dramaticky se nezmění ani rozměry vozu. O žádného prcíka rozhodně nepůjde. Na délku bude měřit 4,71 metru, na šířku 1,9 metru a na výšku 1,37 metru. Rozvor pak bude činit 2,71 metru.

Oficiální video sdílíme pod textem:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close