Video týdne: Mercedes-Benz třídy X

V Kapském Městě v minulém týdnu německá prémiová automobilka s třícípou hvězdou ve znaku představila vůz, který bychom od ní v Evropě nečekali – pickup. Právě pro Jižní Afriku, Blízký východ nebo Ameriku je tento typ vozu důležitý a Mercedes Benz třídy X tak vyplňuje mezeru v portfoliu značky.

Tento pro Němce ne zcela obvyklý vůz není až takovým překvapením. Jeho koncept známe už od loňského podzimu, stejně jako fakt, že jde o model postavený na základu shodném s Nissanem Navara a chystaným Renaultem Alaskan. Předpokládanou vyšší cenu třídy X hodlá Mercedes kupujícím vykompenzovat vyšší mírou luxusu a stylu. A stylovka to tedy, jak se můžete ujistit ve videu, doopravdy bude.

Mercedes-Benz Concept X-CLASS, foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Concept X-CLASS, foto: Mercedes-Benz

Co se techniky týče, zřejmě málokoho nenapadlo, že základem jsou poháněná zadní kola, ke kterým se v případě potřeby mohou připojit i kola přední. Mercedes-Benz třídy X bude poháněn především vznětovými motory. K dispozici budou čtyřválce o výkonech 120 a 140 kW a šestiválec o dalších 50 kW silnější. Zážehové motory zastoupí čtyřválec o výkonu 122 kW. Agregáty (s výjimkou toho nejsilnějšího) budou standardně s koly spojeny šestistupňovou převodovkou. Volitelně bude možné si vybrat i verze se sedmistupňovým automatem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close