Video týdne: budoucí Mazda RX-9

Mazda a Wankelův rotační motor prostě patří k sobě. Už už se ale zdálo, že toto spojení skončilo modelem RX-8. Vloni však došlo k překvapení na autosalonu v Tokiu, kde automobilka z Hiroshimy ukázala koncept RX-Vision, čímž přiznala, že Wankel pro ni není uzavřenou záležitostí. Od té doby však bylo ticho po pěšině.

Klidné informační vody nyní rozčeřil australský magazín Motoring, který přišel se spoustou nových informací. Autoři článku potvrdili práce Mazdy na rotačním rotoru o objemu 0,8 litru. Budoucí RX-9 by měla být poháněna hned dvojicí takových agregátů. Jejich laděním by mělo být dosaženo výkonu až 300 kW, což by ani ne 1300 kilogramů vážícímu vozu mělo stačit k velmi zajímavým dynamickým schopnostem. Klasické uspořádání motor vpředu a pohon zadní nápravy je logicky na místě. O uplatnění technologií, které Mazda nazývá Skyactive a vedou ke snížení spotřeby ani nemluvě.

Marton Pettendy z Motoringu zároveň uvedl několik zajímavých dat. Prototyp RX-9 by měla Mazda ukázat světu za rok v Tokiu a oslavit tak 50. výročí používání Wankelova motoru. Finální produkční verze modelu bude představena tamtéž o dva roky později a první Mazda RX-9 doputuje ke svému majiteli v roce 2020. A kolik si na ni máte připravit? Spekuluje se o ceně pod osm milionů Yenů. S cly a po převodu očekávejme vůz s cenovkou kolem dvou milionu Korun českých.

My dnes sdílíme video od The Motorist, které zachycuje Mazdu RX-Vision, předobraz budoucí RX-9 na loňském autosalonu v japonské metropoli.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close