Video týdne: Koenigsegg Agera RS jako nejrychlejší sériové auto světa

S rekordy v prodejnosti nechoďte za manažery švédské automobilky Koenigsegg. Je zajímají rekordy úplně jiné. A právě kvůli nim vyslali nedávno model Agera RS do americké Nevady. Nyní se tak v propagačních materiálech firmy založené v roce 1994 můžete dočíst o čtyřech nových maximech a jednom vylepšeném vlastním.

Koenigsegg Agera RS v Nevadě, foto: Koenigsegg

Koenigsegg Agera RS v Nevadě, foto: Koenigsegg

Ve zrychlení z klidu na 400 km/h a následném zastavení vládl nad všemi tento vůz již před americkou anabází, zde ale dokázal svůj rekord vylepšit o více než 3 vteřiny na 33,29 sekundy. Kromě toho si poradil se dvěma vousatými rekordy, které stanovil Mercedes W125 v roce 1938 na německé dálnici. Míli dokázal Koenigsegg Agera RS urazit při průměrné rychlosti 444,66 km/h, kilometr pak při 445,54 km/h.

Zcela jistě nejsledovanější je však přetahovaná sériových hypersportů o dosažení co nejvyšší maximální rychlosti. Nyní jí Agera RS vládne také. V Nevadě ji jejích 865 kW a 1280 koní dotlačilo k rychlosti 457,49 km/h. Průměr rekordních jízd a nově zapsaná oficiální hodnota je však o něco nižší a činí 444,6 km/h.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close