Video týdne: Indická Škoda Rapid je po faceliftu

Škodu Rapid čeká facelift! Palcové titulky v motoristických médiích. Český kompaktní lowend nepochybně brzy (konkrétně na jaře) faceliftem projde, ale stejným názvem ocejchovaný vlastně úplně jiný vůz vyráběný v Indii pro tamní trh prochází změnou vizáže právě teď. 

Po pár dnech tak Škoda opět vypouští do světa informaci, že některý ze svých modelů (nejen) opticky vylepšuje. Po kontroverzní čtyřoké Octavii, na kterou si minimálně moje čtvery oči již stihly zvyknout, jde nyní o nezpochybnitelný krok kupředu.

Indická Škoda Rapid se vyrábí od roku 2011 a od samého začátku je jasná její designová přízeň k Fabii. Její předchozí “vykulený” model již zavál prach a ostré hrany nyní přicházejí i do jižní Asie. Celá přední část vozu jako by Fabii z oka vypadla. Technicky však jde stále spíše o Volkswagen Polo sedan minulé (evropské) generace. Nový je také zadní spojler, chromovaná lišta víka kufru i design koncových světel nebo blikače v krytech bočních zrcátek.

Novinky ale čekají i jinde. Parkovací senzory, ve dvou směrech nastavitelný volant, asistent rozjezdu do kopce, multimediální systém s 6,5 palcovým dotykovým displejem, multifunkční volant, nové barvy a materiály v interiéru, praktické vychytávky a mnoho dalšího nově mohou Indové ve své Škodě Rapid mít.

O pohon faceliftovaného modelu se postará buď benzinový atmosféricky motor 1,6 MPI nebo přeplňovaný diesel 1,5 TDI. Ty mohou být zpřevodovány i sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG.

Indický kanál Škody je nyní plný videí faceliftovaného modelu a my pro vás jedno takové vybrali.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close