Video týdne: Hennessey Venom F5

V Las Vegas došlo v minulém týdnu k premiéře hypersportu Hennessey Venom F5. Rozhodně nejde pouze o další z řady hraček pro pohádkově bohaté podnikatele, sportovce či mafiány. Tedy pro pohádkově bohaté tahle potvora určená je, ale jedná se o vůz, který má ambici vstoupit do automobilové historie. Jeho tvůrci si totiž kladou za cíl s ním překonat rychlost 300 mil za hodinu, tedy přiblížit se evropským 500km/h.

 

Hennessey Venom F5, foto: Hennessey

Hennessey Venom F5, foto: Hennessey

Hennessey Venom F5 k tomu má pomoci už základ, který je tvořen uhlíkovými vlákny. Tato konstrukce vede k extrémně nízké hmotnosti a zároveň vysoké pevnosti. Prostě vesmírný materiál. Před zadními koly pracuje agregát o objemu 7,4 litru, kterému k ještě většímu výkonu dopomáhají hned dvě turbodmychadla.1338 kilogramů těžký sporťák tak kupředu táhne síla 1621 koní, resp. točivý moment o hodnotě 1762 N.m. Také vám spadla brada? Tak to si ještě připočtěte skvělou aerodynamiku, která je vyjádřena koeficientem odporu vzduchu 0,33, tedy o 0,11 nižším číslem, než předchůdce F5. Hennessey Venom GT byl uveden s hodnotou 0,44.

Dva tucty majitelů zaplatí za každý exemplář téhle bestie minimálně 1,6 milionu amerických dolarů. Za cenu několika pěkných rodinných domů si budou moci užívat zrychlení z klidu na 300km/h za méně než 10 sekund nebo opakované rozjezdy ke 400 km/h a opětovné zastavení za půlminutu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Open

 

Close